Волонтерив, а потім пішов воювати: загинув молодий батько з Рівного

event 16:00 Понеділок 01 Серпня 2022 РІВНЕ
Oleksandr Sadovchuk

Під час контрнаступу на Херсонщині загинув 27-річний рівнянин Олександр Садовчук. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІБАЙРАКТАР NEWS

Про це повідомляє Рівненська міська рада. 

Олександр народився у Рівному, закінчив 25 школу, потім одразу пішов працювати.

Текст: «Він був неймовірно енергійним, життєрадісним та наполегливим, ставив собі за мету і не заспокоювався, поки не досягав. Так було в усьому, навіть у наших стосунках,» – пригадує дружина Героя.

Життєва енергія його просто переповнювала, не міг довго лишатися на одному місці, тож саме з переїздами і пов’язав свою роботу – займався пасажирськими перевезеннями. Лише народження донечки трішки сповільнило цей шалений ритм.

«Саша об’їздив, мабуть, всю Європу. Навіть війну зустрів на кордоні – коли все починалося, Він як раз перетинав кордон, повертався із Литви. Було дуже страшно, тому Саша наполягав, щоб ми з донькою виїхали за кордон, щоб були у безпеці. А я відмовлялася, казала, поки у нас більш-менш спокійно – будемо вдома,» – продовжує Ольга.

Олександр почав допомагати волонтерам: їздити збирати, сортувати та відправляти допомогу, а потім і сам вирішив іти воювати.

«Сказав, якщо не хочете їхати, то піду вас захищати. Я відмовляла, але він сказав це так, що сперечатися було марно. Тож у середині березня пішов добровольцем. Він дуже хотів бути десантником, а як хотів – то туди й потрапив, і це його дуже тішило. Йому подобалася частина, хлопці, з якими служив,» – розповідає дружина.

Розмови подружжя були короткими, жодних зайвих запитань, аби не нашкодити, жодних точних відповідей.

«Лише одного разу казав, що на складній операції. Мовляв, я раз вистрілю, а по мені три… Б’ють, не шкодуючи зарядів, то буде нам важкувато. Але це все, він практично нічого не розповідав і ніколи не жалівся…»

За увесь час Олександр кілька разів приїжджав додому, аби побачити дружину і донечку – дворічну Марійку, і просто побути разом.

«Коли тато вдома, то весь будинок до гори дриґом стоїть, скрізь сміх, веселощі, ігри. Сашко дуже вже її любив, балував, веселив її. Марійка вся біля тата, все з ним грається, ніяк не хотіла відпускати. А коли він пішов воювати, то вечорами просила: «Набери татка, я скажу, що я його люблю, нехай приїжджає до нас,» – пригадує Ольга.

Олександр попередив дружину, що кілька днів із ним не буде зв’язку, батьку ж сказав, що може «зникнути» на тиждень або й більше. Але завжди намагався хоч кілька слів написати дружині, щоб знала, що живий… Останнє повідомлення Ольга отримала 22 липня…

25 липня під час контрнаступу на Херсонську область та ведення бойових дій в районі населеного пункту Білогірка, в результаті артилерійського обстрілу солдат Олександр Садовчук загинув… Йому було лише 27…

Прощання з Олександром Садовчуком відбудеться завтра, 2 серпня, на майдані Незалежності. Поховають його на кладовищі “Нове” 

Автор:
Останні новини
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward