В етнопарку на Рівненщині розповіли секретні рецепти фарбування крашанок

event 13:43 Понеділок 27 Березня 2023 ПОДІЇ
KRASHANKY

В парку “Ладомирія”, що в Радивилові, тривають приготування до Великодня.

УСІ НОВИНИ РІВНОГО В ОДНОМУ КАНАЛІ – РІВНЕНСЬКИЙ КРЕНДЕЛЬ

Проєкт «Ладомирія» уже протягом двох років активно розбудовує свій комплекс на ревіталізованій промисловій території у містечку Радивилів Рівненської області. Напередодні Великодня там розповіли про старовинні методи фарбування крашанок.

В повідомленні пресслужби парку йдеться:

Наші господині зібрали рецепти, поради, спогади дідусів і бабусь та нафарбували крашанок. Колись, як розповідають місцеві старожили, яйцям кольору надавали лише натуральні фарбники. А було це так: на ніч, до прикладу, в окропі замочували сіно. Потім в ту пофарбовану водичку клали варені яйця. І вони, відповідно, набирали на себе жовтенького кольору. Ми зробили так само, а ще використали цибулиння, і спробували кропиву.

Також розповіли про методи фарбування крашанок у соломі, сушеному лататті, корі дуба та яблуні. Окрім цього, для надання крашанкам яскравого кольору, можна використовувати сік буряка або моркви.

В етнопарку додають, що це все складові дослідження і відродження українських традицій та звичаїв під назвою #жива_історія. Також музейники досліджували крапанки як частину великоднього кошика українців.

Так, для виготовлення крапанки писачком закрапують лише місця, що повинні залишитися незафарбованими. Майстрині кажуть, що можна капати віск безпосередньо свічкою або використовувати підручні матеріали – канцелярську кнопку чи булавку. Потім яйце занурюють у найсвітлішу фарбу, знову капають віск. Таким чином роблять плямки від найсвітлішого до найтемнішого. Після всіх кольорів знімають віск, нагріваючи яйце над свічкою.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Рівному відбудеться кінопоказ до Дня поширення інформації про аутизм.

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward