“Потрібно ще 30 млн”: Третяк відреагував на перевірки бомбосховищ у Рівному

event 10:27 Вівторок 01 Лютого 2022 РІВНЕ

Частина укриттів у Рівному, які призначені для перебування людей у випадку бойових дій і бомбардувань, не готові виконати свої функції за призначенням. Про це пише Суспільне. Зі слів мера Олександра Третяка, для їх облаштування потрібно орієнтовно до 30 млн грн. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Так, за інформацією Державної служби надзвичайних ситуацій, у Рівному офіційно є 197 захисних споруд – це сховища і протирадіаційні укриття. Журналісти-розслідувачі ще у 2019 році дослідили, що 73 із них – не готові до використання за призначенням, 96 — обмежено готові, і 28 — готові

Журналісти провели дослідження та, побувавши в укриттях, куди дозволили зайти, зробили висновок: що більшість з об’єктів мало чим відрізняються від звичайних підвалів — сісти ніде, лягти — тим більше, сходити в туалет — нікуди.

Інформацію про різний стан укриттів підтверджує міський голова Олександр Третяк.

Коментар: Частина — практично не готові, їх треба готувати. На це потрібна колосальна сума коштів. Відверто – це 20-30 мільйонів гривень, аби тільки влізти у цю суму, щоб привести це все до пуття. Зараз управління з надзвичайних ситуацій працює над інвентаризацією тих приміщень“, — сказав мер.

Третяк зазначив, що у нових багатоповерхівках також є укриття.

Коментар: Згідно з законодавством, вони мають бути ідентифіковані і взяті на баланс управління з надзвичайних ситуацій. Тому процес іде безперебійно, спільно з райдержадміністрацією (Рівненська РДА, -ред). Спілкувались на цей предмет, перевірки, доступ до цих об’єктів укриття…“, — зазначив у коментарі міський голова.

Нагадаємо, нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук звернувся до міського голови Олександра Третяка з вимогою терміново організувати перевірку загального стану бомбосховищ Рівного.

Політик написав меру офіційне звернення у якому попросив:

  • у двотижневий термін провести загальну перевірку усіх бомбосховищ міста;
  • розірвати договори оренди бомбосховищ, якщо такі є;
  • проінформувати рівнян стосовно місцезнаходження та стану всіх споруд цивільного захисту;
  • оприлюднити план дій на випадок настання надзвичайної ситуації – зокрема збройної агресії.
Останні новини
08.08.2022, Понеділок
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
04.08.2022, Четвер
03.08.2022, Середа
02.08.2022, Вівторок
01.08.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward