Чому не можна висаджувати папороть біля будинку: забобони і правда

event 15:30 Неділя 14 Квітня 2024 Прикмети

Папороть – красива і досить невибаглива рослина. Вона швидко розростається і росте там, де інші не хочуть, а догляд за нею потрібен мінімальний – ну хіба не краса? Між тим, перш ніж висаджувати її чи ставити в домі, потрібно знати деякі моменти: як папороть впливає на людину і де її можна вирощувати, а де – краще не садити, пише уніан.

Для чого садять папороть

Папороть зазвичай висаджують у саду, вздовж парканів і стежок. Вона створює затишок і має гарний вигляд, не вимагає багато сонця і регулярного поливу.  Але, крім цього, у неї є й інші переваги:

  • папороть, як уже говорили, невибаглива, а ще вона морозостійка і тіньовитривала – мрія будь-якого садівника;
  • рослина відлякує гризунів – те місце, де росте папороть, шкідники обходитимуть десятою дорогою;
  • прекрасно відлякує шкідливих комах – мух, тарганів і клопів.

За деякими повір’ями ця рослина приносить удачу, позитивно впливає на запальних і агресивних людей, а також вважається любовним талісманом.

Але є у цієї рослини й інші сторони.

Читайте також: М’ятна вода: сім корисних для здоров’я властивостей освіжаючого напою

Що буде, якщо посадити папороть у дворі – прикмети та забобони, справжні причини

Здавалося б, якщо є стільки переваг, то чому не можна садити на подвір’ї папороть? Існують забобони, які свідчать, що рослина може привернути нечисту силу і витягує енергію з оточуючих. Також кажуть, що якщо папороть виросла сама, то це на щастя, а ось садити її не варто.

Якщо говорити об’єктивно, то є низка причин, чому не можна садити у дворі папороть, особливо поблизу будинку:

  • рослина має потужне та розгалужене коріння, яке проникає у фундамент і може руйнувати його;
  • папороть випаровує багато вологи – якщо її посаджено близько до будинку, то підвищена вологість може призвести до появи цвілі та гниття;
  • рослина не тільки відлякує мух і клопів, а й приваблює інших шкідливих комах – наприклад, може бути прихистком для кліщів, які приносять чимало проблем.

Також папороть може стати причиною алергії у людей, які схильні до неї. 

Крім усього, від папороті дуже непросто позбутися на ділянці – деякі види рослини утворюють густі зарості і поширюються як бур’яни, витісняючи з ділянки інші культури. Це одна з причин, чому не можна садити папороть на городі, або ж потрібно буде постійно стримувати ріст рослини й обмежувати його. Тож, якщо хочете милуватися папороттю – саджайте у віддаленому кутку саду, де вона нікому не заважатиме та не глушитиме інші рослини.

Читайте також: У які дні краще садити картоплю у квітні: поради городникам

Папороть у будинку – прикмети і правда

Що приносить у дім папороть? Папороть домашня має низку своїх переваг. Існує думка, що цю рослину добре тримати в оселі – вона зберігає в ній гармонію, притягує фінансове благополуччя, очищує простір від негативної енергії.

Є й інша думка – вважається, що папороть у квартирі, навпаки, може стати причиною хвороби, витягаючи енергію з мешканців. Частково це правда: рослина поглинає велику кількість кисню, тому її не можна ставити в спальні або дитячій, оскільки на ранок може боліти голова. Також, як уже говорили раніше, ця рослина може несприятливо впливати на алергіків.

Водночас у будь-якому іншому приміщенні або ж у громадських місцях такого негативного впливу вже не буде, навпаки – рослина зволожуватиме повітря. Ще помічено, що вона поглинає випромінювання від побутових приладів, тож папороть добре розміщувати поруч із ними.

Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
10.05.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward