ВР схвалила іспити для набуття громадянства України

event 14:52 Вівторок 21 Березня 2023 ПОДІЇ
pasport

Для отримання українського громадянства треба буде скласти іспит на знання мови, історії та Конституції. Відповідний закон прийняла Верховна Рада 21 березня.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Відомо, що Верховна Рада України на засіданні 21 березня прийняла урядовий Закон про внесення змін до Законів України “Про громадянство України” та “Про забезпечення функціонування української мови як державної” щодо умов прийняття до громадянства України 7606

За закон в цілому проголосував 281 нардеп.

“Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року рф на територію України внесло корективи ставлення держави до інституту громадянства України, зокрема щодо встановлення додаткових умов для прийняття до громадянства України”, – написано у пояснювальній записці.

Тому законом запроваджується комплексний іспит з основ Конституції України, історії України як умови для прийняття до громадянства України. Також приводиться у відповідність до Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” виконання умови щодо володіння державною мовою деякими категоріями осіб.

Також переглядаються строки щодо опанування державної мови на рівні, визначеному законодавством, стосовно осіб, яких прийнято до громадянства України, як таких, що мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до громадянства становить державний інтерес, які в установленому законодавством порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України. У тому числі які нагороджені державною нагородою, отримали посвідку на тимчасове проживання.

Читайте також – До України повернули 15 дітей з окупованих територій

“За законом, особи вказаних категорій повинні протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України скласти іспити з основ Конституції України, історії України, на рівень володіння державною мовою… Також встановлюється, що невиконання зобов’язання про складання іспитів вказаними категоріями осіб є підставою для втрати громадянства України”, – додають у записці.

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward