Відомі польські продукти, на які Україна введе заборону найближчим часом

event 10:09 Середа 20 Вересня 2023 ПОЛІТИКА

Україна найближчими днями заблокує імпорт деяких польських овочів і фруктів у відповідь на заборону імпорту українського зерна.

Про це повідомив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка польському виданню Rzeczpospolita, пише AgroPortal.

Під ембарго потраплять цибуля, помідори, капуста та яблука.

Водночас він прокоментував позов до Світової організації торгівлі (СОТ), пояснивши, що після п’яти місяців переговорів Україна втратила надію на розв’язання цього питання. Крім того, Польща не лише продовжила заборону, а розширила її на інші продукти.

“Основна причина для нас — довести, що Польща не має права вводити такі заходи. З самого початку ми не погоджувалися на заборону експорту, для нас важливо рухатися в правильному напрямку, а це означає діалог із Європейською комісією як інституцією, що відповідає за міжнародну торгівлю…”, — додав Тарас Качка.

Водночас представниця Європейської комісії Міріам Гарсія заявила, що Польща, Угорщина і Словаччина продовжили участь у Координаційній платформі. Робота якої спрямована на розв’язання проблем, пов’язаних з експортом української сільськогосподарської продукції до країн ЄС.

За її словами, 18 вересня відбулося 10-те засідання Координаційної платформи, в межах якої обговорювався представлений Україною план дій із контролю за експортом.

Читайте також: Вже стало відомо, хто з українців залишиться без субсидії в наступному році

“На цій зустрічі були присутні всі держави-члени з сусідніх країн і відбувся обмін думками щодо цього плану дій. Ми домовилися, що продовжимо обговорення на цій основі та з урахуванням ухвалення Україною цього плану дій”, — констатувала Гарсія.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward