Уряд дозволив не публікувати інформацію про закупівлі на потреби оборони

event 16:45 Вівторок 09 Липня 2024 ПОЛІТИКА

Кабінет міністрів України дозволив не публікувати інформацію про закупівлі на потреби оборони протягом воєнного стану. 

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України у вівторок, 9 липня.

Рішенням уряду від 5 липня, закупівлі за нагальною потребою для оборони зможуть відбуватися без застосування відкритих торгів. Також можна буде не застосовувати електронний каталог.

«Крім того, задля безпеки замовників, постачальників та виконавців, замовникам дозволили не вказувати населений пункт, де розташоване підприємство, а лише, наприклад, район чи область. Це ускладнить пошук його місцезнаходження для ворога», – повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

Читайте також: В Україні зменшили обсяг відключень світла

Закриті закупівлі можуть здійснювати:

ЗСУ та інші військові формування,

правоохоронні органи,

ДСНС;

«Укрзалізниця» (на ремонт та відновлення техніки).

За словами заступниці міністра економіки Надії Бігун, зміни стосуватимуться усіх місцевих та інших публічних бюджетів. Посадовиця повідомила, що договори, які були закриті протягом повномасштабного вторгнення, зроблять публічними через 90 днів з дня припинення дії воєнного стану в Україні.

Крім того, Кабмін зобов’язав замовників формувати перелік документів, які подаються учасником процедури закупівлі, у вигляді двох окремих додатків до тендерної документації.

Читайте також: Аномальна спека накриє не всіх: синоптик Птуха дала детальний прогноз погоди до 16 липня

«Раніше такі вимоги могли бути у будь-якій частині тендерної документації й учасникам торгів було складно їх знайти. Такі зміни унеможливлять зловживання щодо вимог до документації з боку замовників, сприятимуть добросовісній конкуренції серед учасників процедури закупівлі та покращать ефективність проведення закупівель», – пояснили у Мінекономіки.

Також, за рішенням уряду, замовники отримали право закуповувати необхідні товари у країн-партнерів, з якими держава уклала угоди про вільні держзакупівлі без нижньої межі.

Останні новини
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward