Україна вперше уклала угоду з США на закупівлю скрапленого газу – FT

event 16:15 П’ятниця 14 Червня 2024 ПОЛІТИКА

Україна укладає першу пряму угоду на поставку американського скрапленого природного газу, щоб зміцнити свою енергетичну безпеку. 

Як пише Financial Times, хоча Європа вже є найбільшим одержувачем американського СПГ, проте його ще ніколи не закуповувала Україна напряму.

“Згідно з умовами угоди, компанія ДТЕК почне закуповувати СПГ в американського експортера Venture Global наприкінці цього року і продовжить закупівлі до кінця 2026 року. Газ постачатимуть із заводу Venture Global у Плакеміні на узбережжі Луїзіанської затоки в Україну та інші країни Східної Європи”, – йдеться в матеріалі.

Читайте також: ГУР почало першу рекрутингову кампанію для цивільних

Компанія Venture Global планує відправляти вантажі з терміналів на узбережжі Мексиканської затоки до портів Європи, які мають трубопровідне сполучення з Україною.

Поки що невідомо, який обсяг попиту на газ в Україні буде задоволено завдяки угоді зі США. Зазначається, що значна частина обсягу в рамках угоди Venture Global може бути спрямована в інші країни компанією D Trading, дочірньою компанією ДТЕК, яка є контрагентом за угодою.

Крім того, ДТЕК зобов’язався купувати до 2 млн тонн ЗПГ на рік з ще не побудованого проєкту CP2 компанії Venture Global, також розташованого в Луїзіані, протягом 20 років, пише FT.

Читайте також: На Львівщині викрили масштабну мережу борделів зі щомісячним обігом 16 млн грн (ВІДЕО)

Заступник директора з питань європейської енергетичної безпеки Атлантичної ради, Ольга Хакова заявила, що перша у своєму роді угода з поставок СПГ може допомогти Україні, “забивши останній цвях у труну російського газового домінування в країні та в регіоні загалом”.

Водночас цей крок також здатний ще більше розпалити гнів росії щодо США, які вже поставили Україні зброю на мільярди доларів, щоб протистояти російським атакам.

Останні новини
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward