Україна підписала угоду про вільну торгівлю з Канадою: що змінилось

event 12:30 Субота 23 Вересня 2023 ПОЛІТИКА

Україна та Канада у п’ятницю, 22 вересня, підписали нову угоду про вільну торгівлю. Вона замінить попередню, що діяла з 2017 року. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з канадським прем’єром Джастіном Трюдо.

За його словами, ця угода стане базою для відбудови України, пише Ліга.Бізнес.

Міністерство економіки раніше розповідало, що основними відмінностями нової угоди стало те, що на додаток до скасування тарифів Україна і Канада розширюють можливості для підприємств. Які мають не тільки українську, а ще й іноземну складову у своїй продукції. Це означає, що будуть скасовані тарифи на ті українські товари, які мають складові походженням з ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі, Великої Британії та Ізраїлю.

На що це вплине?

Це має заохотити створення виробничих ланцюгів, зробить розташування виробництва в Україні привабливішим для іноземних інвесторів. Які планують постачати свої товари на канадський ринок.

Другий важливий елемент угоди – це те, що у сфері інвестицій та послуг вона дозволяє сторонам все, що не заборонено. Договір не регулює, що дозволено, а навпаки – виписує винятки із повної свободи надання послуг.

Один із розділів містить Угоду про цифрову торгівлю, яка окреслює всі основоположні свободи у цій сфері. Це друга така угода для України, перша була укладена з Великою Британією в січні 2023 року.

Читайте також: Дрони рф не атакують Румунію, але їх падіння дійсно є проблемою, – президент Румунії

Крім того, нова угода регулює фінансові послуги, тимчасовий в’їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю і малі та середні підприємства, а також питання торгівлі та корінних народів. Нова угода також містить оновлені глави про правила та процедури походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, розробку та адміністрування заходів та прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward