США ухвалили тимчасовий бюджет: чому це важливо для України

event 11:39 Середа 27 Вересня 2023 ПОЛІТИКА

У Сполучених Штатах з 1 жовтня закінчується бюджет, тому Сенат ухвалив тимчасовий, який буде діяти до 17 листопада. Нардеп Ярослав Железняк пояснив, який вплив це має на Україну, пише Мета.

Для України це важливо, через те, що в бюджет США закладено кошти на її підтримку. Це 4,5 млрд доларів лінією Міноборони США “для реагування на ситуацію в Україні” та ще 1,65 млрд доларів фінансування через держдепартамент, яке доступне до 30 вересня 2025 року.

“У сукупності це менше, ніж запит Білого дому на фінансування в Україні. Але Конгрес майже напевно буде ще переглядати додаткові гроші для України пізніше цієї осені”, – пояснив Железняк.

У голосування брали участь 77 сенаторів – представники як республіканців, так і демократів.

Але це все Сенат, де ситуація значно простіше. Коли Сенат схвалить законопроєкт, то він може бути висунутий на голосування у Палату представників. А там, як ми знаємо, все так собі. Плюс вони хочуть рухатись по окремим 4 законопроєктам.

Железняк повідомив, що разом з тим спікер Маккарті й інші лідери республіканців наполягали на тому, об облаштування кордонів США було включено в будь-яку короткострокову угоду про фінансування. Зокрема, вони протиставляли цю проблему Україні:

“У вас є всі ці люди по всій країні, які говорять про виклики, нам потрібно забезпечити Україну і ігнорувати те, що відбувається вздовж нашого кордону?”

Водночас нардеп пояснив, що у такому вигляді Маккарті не зможе винести пропозицію Сенату, адже для її ухвалення потрібна підтримка демократів.

Читайте також: Стало відомо коли Україна отримає першу партію F-16 від Нідерландів

“А це одразу призведе до того, що якийсь республіканський конгресмен подасть клопотання про усунення Маккарті з посади спікера”.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
22.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward