Мінфін США наклав санкції на двох нардепів “ОПЗЖ”

event 19:32 Четвер 20 Січня 2022 ПОЛІТИКА
санкції

Міністерство фінансів США оголосило про накладання санкцій на чотирьох громадян України, у тому числі двох народних депутатів “Опозиційна платформа – за життя”, за сприяння Росії у дестабілізації України”.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Під санкції потрапили депутати ОПЗЖ Тарас Козак та Олег Волошин, також колишній депутат-регіонал, співавтор “законів 16 січня” Володимир Олійник та Володимир Сівкович, заступник секретаря РНБО за президентства Віктора Януковича.

Про це повідомили у Telegram-каналі УП.Стрічка.

Коментар: “Названі особи діють за вказівками російської ФСБ та підтримують керовані з Росії операції впливу, спрямовані проти США, їхніх союзників і партнерів. Ці четверо осіб відігравали ту чи іншу роль у російських глобальних кампаніях для дестабілізації ситуації у суверенних державах задля сприяння політичним цілям Кремля. США продовжать вживати кроків через такі дії, як ця, та у партнерстві з українським урядом, задля ідентифікації, викриття і припинення дестабілізаційних дій Росії”, – йдеться у заяві. 

У повідомленні Мінфіну зазначається, що російська розвідка отримала вказівку вербувати чинних та колишніх українських посадовців для того, щоб довірити їм управлінські функції та контроль над критичною інфраструктурою під час окупації російськими силами. 

Коментар: “У центрі цієї роботи – Тарас Козак та Олег Волошин, двоє чинних народних депутатів від партії Віктора Медведчука, який вже під санкціями США за його роль у підриві суверенітету України в 2014 році”, – йдеться у тексті.

Зазначається, що Козак, який контролює кілька телеканалів, підтримав план ФСБ “очорнити” топ-представників близького оточення Володимира Зеленського, звинувачуючи їх у провалі боротьби з епідемією коронавірусу. 

До того ж, Козак використовував свої медіаресурси для просування дезінформації щодо президентських виборів у США. Протягом 2020 року він співпрацював з агентурою ФСБ.

Щодо Волошина зазначають, що він працював з російськими агентами для послаблення позицій українського уряду, а також з росіянином Костянтином Клімніком, пов’язаним з ФСБ, на якого наклали санкції за спроби впливати на вибори у США – задля координації передачі інформації для впливу на вибори у США.

Володимир Олійник переїхав до Росії з України після революції та поділяє антизахідні погляди. 

Читайте також: Активіст з Луцька закликав Порошенка захистити Трампа (ВІДЕО)

У США вважають, що він у 2021 році за вказівкою ФСБ займався збором інформації про критичну інфраструктуру України. 

За даними США, Володимир Сівкович, працював з російською розвідкою задля операцій впливу, щоб просувати ідею поступитися окупованим Кримом в обмін на відведення підтримуваних РФ сил із Донбасу. 

Коментар: “На початку 2020 року Сівкович координувався з російською розвідкою задля просування дезінформаційних кампаній Андрія Деркача перед президентськими виборами”, – зазначають у повідомленні.

Санкції передбачають блокування усього майна та активів цих осіб у США, або які перебувають в управлінні громадян США чи американських компаній, а також блокування будь-яких компаній, які напряму чи опосередковано, на 50% або більше перебувають у власності цих осіб.

Також американцям забороняється здійснювати транзакції, що стосуються активів цих осіб, надання чи отримання від них коштів, товарів та послуг.

У 2020 році США запровадили санкції проти народного депутата Верховної Ради Андрія Деркача, який публікував плівки нібито з голосами Порошенка і Байдена.

Джерело

Останні новини
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward