Кабмін відклав створення реєстру олігархів: причини

event 17:16 П’ятниця 22 Вересня 2023 ПОЛІТИКА

Поки в Україні діятиме воєнний стан, Реєстр олігархів ніхто не створюватиме. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів №827-р від 19 вересня, оприлюдненому на Урядовому порталі, пише Дзеркало тижня.

Зокрема, уряд вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами). Тепер функціонування та наповнення Реєстру олігархів планується розпочати лише через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану.

Хоча раніше реєстр мали створити через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії до закону про деолігархізацію. Відповідний висновок опублікували ще на початку червня. У ньому йдеться, що наразі Закон про олігархів не можна розглядати як демократичну відповідь на лихо олігархізації. Вказано, що його важко узгодити з принципами політичного плюралізму та верховенства права, оскільки його потенційно можна використати у політичних цілях. Венеційська комісія зробила висновок, що Закон не слід виконувати в тому вигляді, в якому він є наразі, і що слід застосовувати «системний» підхід.

Верховна Рада проголосувала за відповідний закон у 2021-му. При цьому парламент не дочекався висновків Венеційської комісії. Тодішній спікер ВР та інші депутати звернули увагу на низку юридичних колізій, які стосуються як визначення поняття олігарх, так і органу, який буде їх визначати. Проте у Зеленського заявили, що для переголосування деяких пунктів нема потреби.

Читайте також: У Мінцифри прокоментували можливість проведення виборів в “Дії”

Формування реєстру олігархів та імплементація закону про олігархів — одна з умов для вступу України до Європейського Союзу. Свого часу закон був прийнятий поспіхом, в ньому закладені деякі юридичні колізії, а сама імплементація неможлива до остаточного висновку комісії.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
22.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward