Генсек НАТО Марк Рютте розкритикував російську делегацію на переговорах щодо України, зокрема її голову Владіміра Мединського, назвавши його «якимось істориком».
Про це Рютте заявив в ефірі Fox News.
Рютте про переговори
У коментарі Рютте зазначив, що Москва демонструє небажання до реального діалогу: «Не треба присилати історика, який розповідає про події 1700‑х років. Потрібні змістовні перемовини про сьогодення».
Він підкреслив, що українці чекають швидкого припинення вогню та встановлення миру, і закликав Захід посилити тиск на росію через санкції й інші важелі впливу.
Одночасно Рютте подякував президенту США Дональду Трампу за ініціацію діалогу з владіміром путіним, що, на його думку, активізувало європейських союзників у збільшенні оборонних бюджетів у рамках НАТО.
«Трамп був єдиним, хто міг це зробити. Завдяки йому розмова з росіянами почалася. Тепер головне – довести її до реальних результатів», – сказав Рютте.
Критика лаврова
Також генсек відреагував на нещодавні заяви міністра закордонних справ рф Сєргєя Лаврова про «крах НАТО», зауваживши: «Лавров — здається, міністр закордонних справ з часів народження Ісуса Христа? І з того часу з його вуст жодного корисного слова не пролунало».

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
