В Україні ввели нові правила віддаленої роботи: що варто знати

event 19:22 Середа 03 Березня 2021 ПОДІЇ

Українці отримали право законно працювати віддалено. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Однак спочатку роботодавець повинен роз’яснити працівникові його права та обов’язки і проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунені, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги та компенсацію за роботу в таких умовах відповідно до законодавства та колективного договору.

Нові правила вводяться згідно із Законом №1213-IX, який вступив у дію 27 лютого. Про це повідомляється на сайті ВР. Дистанційна робота – в основному, розумова праця з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Надомна ж, як правило, ручної фізична праця з використанням технічних засобів (інструменту, приладів, інвентарю), необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання роботи.

Дистанційна робота може виконуватися в будь-якому місце за вибором працівника. Він самостійно несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці за обраним місцем роботи. При цьому дистанційну роботу можна поєднувати з роботою в офісі. Надомна робота виконується працівником за місцем проживання або в інших визначених ним приміщеннях, з чітко закріпленим робочим місцем. При цьому закон передбачає, що “надомний” співробітник не може змінювати місце своєї роботи без узгодження з роботодавцем.

Працівник-дистанційник розподіляє свій робочий час на власний розсуд, при цьому загальна тривалість не може перевищувати 40 годин. Правила внутрішнього трудового розпорядку на нього не поширюються. Однак роботодавець може зобов’язати дистанційного співробітника працювати за графіком підприємства, якщо це буде прописано в трудовому договорі.

Дистанційна робота може вводитися наказом власника на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника і т.п. Також працівник може вимагати тимчасовий, терміном до двох місяців, перехід на дистанційну роботу, якщо на робочому місці щодо нього були вчинені дії, які містять ознаки дискримінації. Але працівникові це ще потрібно довести. Робота вдома може бути введена виключно для осіб, які мають практичні навички виконання певних робіт або можуть бути навчені таким навичкам.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Переведення годинників 2021: коли Україна перейде на літній час

Автор:
Останні новини
13.08.2022, Субота
12.08.2022, П’ятниця
11.08.2022, Четвер
10.08.2022, Середа
09.08.2022, Вівторок
08.08.2022, Понеділок
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward