Україна та росія ведуть переговори про великий обмін, під який може потрапити тисяча людей

event 20:12 Понеділок 16 Січня 2023 ПОДІЇ

Йдеться про повернення в Україну тяжкопоранених, людей похилого віку, дітей, військових та цивільних.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Про це повідомляє Координаційний штаб із поводження з військовополоненими.

У Туреччині відбулися триденні переговори уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця з російською стороною. Під час переговорів сторони домовлялися про створення  створення гуманітарного коридору для обміну полоненими та утримуваними особами. Переговори відбулися за участю турецького омбудсмена Шерефа Малкоча.

Читайте також: Підприємці на Дніпровщині крали продукти призначені для ЗСУ

Дмитро Лубінець повідомив що, під час зустрічі вдалося змусити РФ визнати необхідність повернення в Україну тяжкопоранених осіб без будь-яких умов, як це вимагається ст. 110 Женевської конвенції. Крім того, омбудсмен наголосив, що в цьому випадку йдеться не про обмін, а саме про репатріацію.

Під час переговорів країні-агресору було передано список з іменами 800 тяжкопоранених українських військовослужбовців.

Коментар: Ми пояснили це російській стороні. Не скажу, що вони вже погодилися і починають виконувати, але визнали, що це дійсно є в Женевській конвенції“, – розповів український омбудсмен.

Крім того, тривають переговори щодо звільнення цивільних українців, які перебувають у російському полоні ще з 2014 року – у цьому списку налічується 377 осіб. Також порушувалося питання про порятунок політв’язнів Кремля, в якому 158 українців. Примітно, що більшість із них – кримські татари.

Читайте також: “Подарував” окупантам кафе дружини: на Харківщині затримали чергового колаборанта

Лубінець додав, що ідею створення гуманітарного коридору підтримав президент Туреччини, активну участь у цих переговорах також бере лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Останні новини
04.02.2023, Субота
03.02.2023, П’ятниця
02.02.2023, Четвер
01.02.2023, Середа
31.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward