Третяк пояснив, чому вимкнення світла у Рівному не відповідає графікам
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2022/10/svitlo-1-800x445.jpg?x37420)
Міський голова Рівного Олександр Третяк пояснив, чому відключення електроенергії не завжди відповідають графікам, пише Рівне Вечірнє.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
За його словами, уникнути відключень зараз не вдасться, тому це потрібно прийняти, не нарікати і бути готовими навіть до погіршення ситуації.
Третяк зазначив, що енергетики застосовують кілька видів відключень: планові, аварійні й термінові. Розробити графіки для аварійних або термінових відключень неможливо, адже їх застосовують у випадку аварій або ж перенавантаження мережі.
Коментар: “У такому випадку енергетики вимушено вимикають мікрорайони, де є найбільше використання електроенергії. Коли навантаження зменшується – електрика повертається в оселі“, – заявив Третяк.
Читайте також: “Син хоче вкоротити собі віку”: у Рівному правоохоронці врятували життя
Крім того, деякі мікрорайони вимикають частіше за інші. Причина в кількості енергії, яку споживає територія. Окрім того ті будинки, які поряд із об’єктами критичної інфраструктури, не вимикають або ж вимикають рідше.
Коментар: “Звертаюся до підприємців з наполегливим проханням: вимикайте або зменшить яскравість рекламних вивісок.
У свою чергу прошу орендодавців: зважте на те, що через відключення електроенергії не всі можуть працювати, а отже повноцінно отримувати заробляти кошти. Тож розгляньте можливості лояльного розгляду й формування орендної плати“.
Додамо, що у випадку відключення електропостачання або суттєвого перепаду напруги, “Рівнетеплоенерго” потрібно провести перезапуск всіх систем котельні, що займає близько години. Однак навіть у випадку, якщо на котельні є електроенергія, це не гарантує доставку теплоносія до будинку.
![SKYUP](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/05/SKYUP-392x272.jpg?x37420)
З аеропорту “Бориспіль” таємно евакуювали лайнер SkyUp
![ZAES](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/06/ZAES-2-1-392x272.jpg?x37420)
В разі теракту на ЗАЕС евакуюють жителів кількох областей – Лубінець
![zaes](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2023/04/zaes-392x272.jpg?x37420)