Знеболювальні таблетки: чому їх небезпечно вживати

event 11:10 Вівторок 22 Листопадаа 2022 Здоров'я

Науковці кажуть, що ігнорування болю може призвести до відмирання нервових закінчень у головному мозку. Тож терпіти не треба. Краще прийняти болезаспокійливий препарат. Про це повідомляє GreenPost.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Ось декілька порад стосовно вживання знеболювальних засобів.

1) Підвищується тиск

Прийом нестероїдних препаратів із болезаспокійливою дією на регулярній основі підвищує ризик розвитку гіпертонії. Препарати сприяють підвищенню артеріального тиску, що призводить до ризику інфарктів та інсультів.

2) Розлад травлення

Болезаспокійливі препарати можуть стати причиною розвитку різних проблем із травною системою. Найбільш поширені з них — це метеоризм і нудота. Але можливий розвиток інших ускладнень — поява виразок і ерозій. Особлива небезпека полягає в тому, що проблеми тривалий час можуть не проявлятися, оскільки больові ознаки придушуватиме аналгетик.

3) Утворення тромбів

Деякі протизапальні препарати мають у своїй структурі компоненти, які знижують ризик виникнення проблем із шлунково-кишковим трактом, але при цьому провокують проблеми з кровотворенням, посилюючи агрегацію тромбоцитів, через що утворюються тромби. Особливо акуратними при прийомі болезаспокійливих препаратів варто бути людям, які страждають на цукровий діабет, атеросклероз або варикоз.

4) Проблеми із зором

Нестероїдні болезаспокійливі засоби можуть впливати на зір людини. Вони зменшують виділення слізної рідини, через що пересихає слизова та зневоднюються очні тканини.

5) Ризик алергії

Більш серйозні проблеми можуть виникнути, якщо ви приймаєте кілька препаратів-анальгетиків одночасно. Так ви збільшуєте ризик прояву алергічних реакцій — висипу, набряку Квінке і навіть анафілактичного шоку. Такі прояви можливі як після одноразового прийому, так і на тлі тривалого застосування.

6) Удар по печінці

Комбінування аналгетиків для одночасного прийому також негативно впливає на печінку. Можливий розвиток печінкової недостатності. Такі ж наслідки виникають, якщо поєднувати болезаспокійливі препарати з алкоголем.

7) Біль пішов, причина — залишився

Та й найголовніше: при прийомі знеболювальних засобів зазвичай усувається больовий синдром, але причина болю залишається. А біль — це своєрідна реакція організму на будь-який подразник, можливість донести до мозку, що є проблеми зі здоров’ям. Постійне «пригнічення» больового синдрому може «змазувати» симптоматику іншого захворювання, яке вдасться розпізнати вчасно. Це особливо небезпечно при апендициті.

Останні новини
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
28.11.2022, Понеділок
27.11.2022, Неділя
26.11.2022, Субота
25.11.2022, П’ятниця
24.11.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward