Понеділок 25.01.2121

-:-

“Симптоми коронавірусу по днях”: від першого дня до переходу у важку форму

event 11:08 Четвер 03 Грудня 2020 ПОДІЇ

За даними Центрів з контролю та профілактики інфекційних захворювань (CDC), до 40% випадків коронавірусної інфекції протікають безсимптомно, причому 20% цих безсимптомних випадків стають важкими або критичними.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Саме тому медики створили перелік симптомів COVID-19 за днями хвороби.

Перш за все, симптоми COVID-19 зазвичай не з’являються одразу після зараження людини. Середній інкубаційний період вірусу становить 4-5 днів. Впродовж цього часу інфікована людина, швидше за все, не дізнається, що вона хвора, проте може заражати оточуючих.

Симптоми коронавірусної хвороби за днями:

1-4 день. З’являються легкі симптоми. У інфікованих зазвичай підіймається температура, а потім починається кашель. Можуть зникати смак та нюх.

У деяких хворих за один, або два дні до цього могла бути діарея, або нудота, що могло свідчити про серйозність інфекції.

На третій день після появи симптомів у госпіталізованих пацієнтів може розвиватися пневмонія.

5-6 день. У деяких випадках симптоми можуть погіршитися. На цьому етапі можуть виникати проблеми з диханням, особливо у пацієнтів старшого віку та з супутніми захворюваннями.

7 день. У цей час виникає задишка, може відчуватися біль в грудях. Це явний сигнал, що потрібно звернутися до лікаря. Варто зазначити, що у більшості хворих на цьому етапі симптоми згладжуються.

8-9 день. У пацієнтів з тяжким захворюванням, швидше за все, розвиватиметься задишка, пневмонія, або гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС), захворювання, яке може потребувати інтубації. У деяких пацієнтів через недостатню роботу легень може розвинутися аритмія або шок, також є ймовірність виникнення сепсису через агресивну імунну відповідь.

10-11 день. Якщо у пацієнтів спостерігаються погіршення симптомів, це означає, що хвороба прогресує. Велика ймовірність того, що вони будуть переведені у відділення інтенсивної терапії. За тяжкого перебігу додаються такі симптоми, як біль в животі і втрата апетиту.

12 день. Люди з сильним імунітетом та ті, хто отримав своєчасне лікування до цього часу починають одужувати. Температура тіла також нормалізується.

16 день. Деяких пацієнтів виписують, спостерігається зникнення кашлю.

19 день. На цей день задишка ще залишається. Навіть через два тижні хворі можуть скаржитися на проблеми з диханням.

27 день. Більшість хворих виписують із лікарні, але це ще не означає, що їхні симптоми повністю зникли.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Синоптики назвали регіони, де очікується ожеледиця та мокрий сніг

Останні новини
24.01.2021, Неділя
23.01.2021, Субота
22.01.2021, П’ятниця
21.01.2021, Четвер
20.01.2021, Середа
19.01.2021, Вівторок
18.01.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward