Субсидії на Рівненщині: чиновниця розповіла, як не втратити пільги

event 14:36 Вівторок 22 Вересня 2020 РІВНЕ

На Рівненщині станом на 1 травня 2020-го року житлову субсидію отримували 100,1 тисячі домогосподарств. Станом на кінець серпня це число дещо зменшилось і становило 86 тисяч домогосподарств.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Перша заступниця директора департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту облдержадміністрації Анна Закусілова розповіла про те, як утримати пільги.

Пільги стають безготівкові, якщо витрачати їх не за призначенням

За її словами, щомісячно надавач послуг надає інформацію про боржників-пільговиків. Якщо він отримав пільгу у готівковій формі, тобто “живі” гроші й витратив їх не на надання пільги, або недостатньо було тієї пільги, щоб покрити витрати, то з наступного місяця пільга надається у безготівковій формі. 

Хто може призначити й скасувати житлову субсидію

Варіантів призначення субсидії за зверненням громадянам є кілька: через інтернет-ресурс Мінсоцполітики, поштою, або безпосередньо в управління чи до представника, який є в ОТГ чи сільраді. Рішення про призначення субсидій приймають органи соцзахисту і неважливо, яким способом подана заява.

У травні проведене автоматичне призначення житлових субсидій на новий період з травня 2020 року по квітень 2021 року. У жовтні житлові субсидії будуть розраховуватися автоматично на опалювальний сезон. За новим зверненням житлова субсидія не надаватиметься, якщо в людини, яка претендує на призначення субсидії протягом останніх трьох місяців, є борг за житлово-комунальні послуги у понад 340 гривень.

Частина людей отримує так звані “нульові” субсидії у літній період, а восени їм зроблять перерахунок.

Якщо ви – боржник

Боржнику субсидія може бути призначена виключно за рішенням комісії при міськвиконкомі чи райдержадміністрації, за наявності поважних причин виникнення боргу.

Коментар: “Всі розуміють, щоб багато хто хворіє, дехто у відпустці – без збереження зарплати, когось звільнено, хтось втратив роботу. У зв’язку з цим було заборонено припинення субсидії на час карантину”, – повідомила чиновниця.

Припинення надання житлової субсидії тим, кому вона призначена, в період дії карантину заборонено. Це врегульовано законом.

Коментар: “В кого є призначена житлова субсидія, але на літо вона становила 0, якщо не відбулося суттєвих змін, про що люди зобов’язані повідомляти до органів соцзахисту – субсидія перерахується без звернення громадянина. 

Споживачі призначену житлову субсидію можуть отримувати як “живими” грошима, так і у безготівковій формі через “Ощадбанк”. При автоматичному розрахунку вже призначеної субсидії на опалювальний сезон наявність заборгованості не вплине на такий розрахунок”, – пояснила Закусілова.

Відмовити можуть лише у разі нового або повторного звернення. Субсидію призначають до закінчення опалювального сезону, втім, щороку уряд приймає зміни, що передбачають перепризначення субсидій без звернення певним категоріям отримувачів, щоб не створювати черг.

Субсидію можуть припинити у разі, якщо не виконуються умови реструктуризації боргу і до органів соцзахисту вже повідомили, що людина договору не виконує. Але про це не йдеться у період карантину.

Якщо надавачі послуг лякають, що заберуть субсидію

Коментар: Кожен мав би говорити в межах своєї компетенції. Надавачі послуг можуть говорити про припинення надання своєї послуги. Якщо споживач не виконує умови договору – йому відключать воду, світло чи газ. 

Управління соцзахисту може говорити виключно про надання чи ненадання субсидії, але ми не можемо говорити, що ми відключимо воду, світло чи газ”, – пояснила вона.

Але надавачі послуг теж спонукають людей платити, бо кількість боржників росте, пояснила вона. У службі соцзахисту не аналізують борги людей по окремо взятих підприємствах. Ці дані показані в особистих кабінетах споживачів.

У департаменті просять не ставитись до заповнення декларації формально й бути чесними. Бо після призначення субсидій вони усе перевіряють і у випадку неточностей можуть припинити субсидію після скасування карантину. Споживачу ж доведеться повертати ці гроші.

Джерело: сайт Суспільне

Читайте також: Нові умови видачі субсидії, що змінилось?

Останні новини
19.06.2021, Субота
18.06.2021, П’ятниця
17.06.2021, Четвер
16.06.2021, Середа
15.06.2021, Вівторок
14.06.2021, Понеділок
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward