Рахунки за воду зміняться: скільки тепер доведеться платити

event 16:00 Неділя 19 Березня 2023 Суспільство

В Україні після опалювального сезону планують двічі підвищити комунальні тарифи на водопостачання та водовідведення. Відомо, на скільки можуть подорожчати послуги.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Про це повідомляють Новини Live з посиланням на пресслужбу Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Як можуть зрости тарифи

Під час першої хвилі підвищення у квітні тариф на воду може збільшитися на 12,3%, а під час другої у липні — на 14,1%. Таким чином, у середньому витрати родини із 2-3 осіб збільшаться на близько 60 гривень.

“Рівень тарифів на підприємствах водопостачання та водовідведення залежить від місцевих особливостей виробництва та надання цих послуг”, — зауважили в НКРЕКП.

Як наголошують у компанії, вартість залежить від джерела водопостачання, віддаленості від споживачів, якості води у джерелі водопостачання, технології очищення, обсягу надання послуг, стану основних фондів, а також розгалуженості комунікацій.

“З огляду на досвід державного регулювання НКРЕКП діяльності ліцензіатів у цій сфері оптимальним є перегляд тарифів один раз на рік. НКРЕКП розглядає можливість двоетапного перегляду тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення”, — повідомляє пресслужба.

Читайте також: Які тарифи на комуналку в Україні не будуть змінювати

Причини підвищення тарифів

У НКРЕКП пояснили причини такого зростання тарифів. Чим більше води продає водоканал, тим менший буде тариф, адже розподіляє на велику кількість споживачів. Наприклад, у Києві обсяг споживання знизився на 11,65%.

Попри це, витрати зросли: на 8,6% більше доводиться платити за електрику (вже з урахуванням того, що при падінні обсягу споживання скоротилася і кількість кВт·ч), що використовуються. Подорожчали реагенти (на 81,69%), доводиться витрачати на 23,97% більше на зарплатню.

Останні новини
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward