Рада підтримала часткову заборону російської музики в Україні

event 15:16 Неділя 19 Червня 2022 ПОЛІТИКА

Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора, пише Уніан.

 УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Коментар:Рада заборонила  російську музику в українських медіа та громадському просторі. За – 303“, – сповістив він. 

Йдеться про законопроєкт №7273-д, поданий до парламенту 10 народними депутатами з різних фракцій та груп, зокрема, “Слуги народу” та “Європейської Солідарності” в кінці травня. 

Надалі законопроєкт має бути підписаний головою ВРУ та президентом України. 

Заборона російської музики в Україні: що варто знати

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, йдеться про повну та безстрокову заборону публічного виконання, публічного показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів співаків та співачок, які після 1991 року були громадянами держави-агресора (Російської Федерації).

Виняток – колишні громадяни держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора.

Така заборона не стосуватиметься російських співаків, які входять до Переліку музичних виконавців, які засуджують агресію проти України.

Цим “білим списком”, як передбачено законопроєктом, матиме опікуватися Рада нацбезпеки та оборони. А сам перелік має бути публічним і оновлюватися. 

Коментар: Заява про включення до Переліку подається до Служби безпеки України такою особою, її законним представником, організатором гастрольного заходу або правовласником, який має право надавати дозволи на використання в Україні творів у виконанні цієї особи“, – йдеться в проекті закону.

Заборона також розповсюджуватиметься на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, крім тих, які внесені до “білого списку”. 

Крім цього, збільшується до 40% частка пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення (наразі 35%). Також збільшується до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинноаналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Останні новини
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
25.06.2022, Субота
24.06.2022, П’ятниця
23.06.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward