Перша медична допомога при опіках

event 16:54 Вівторок 15 Березня 2022 БЛОГ

Як правильно надавати першу медичну допомогу при опіках в домашніх умовах. Про це розповідає УНІАН.

Перевірені і актуальні новини з фронту – Час • Дій | НОВИНИ.

Види опіків – ступені тяжкості травми

Термічний опік – це вид травми, яку людина отримує, якщо її шкіра піддається тривалому впливу високих температур (масла, смоли, окропу, жиру або полум’я).

Існує 4 види опіків за ступенем тяжкості:

 • I – уражається верхній шар шкіри, частина тіла червоніє і болить, з’являється невеликий набряк. Потрібно 2-4 дні, щоб вилікувати травму, слідів від неї не залишається.
 • II – з’являються пухирі і виділення, шкіра болить. Процес регенерації тканин триває близько двох тижнів до повного відновлення.
 • III – травмована ділянка стає чорного або коричневого коліру, можуть утворюватися бульбашки. Як правило, больова чутливість при третьому ступені опіку знижена.
 • IV – шкіра обвуглюється, кістки, сполучна тканина і шкіра згорають, людина, як правило, отримує травми, несумісні з життям.

В особливо важких випадках лікарі діагностують опікову хворобу – стан, яким організм відповідає на отриману травму. Розвивається в трьох випадках:

 • площа ураження – понад 30%;
 • наявність глибоких опіків (III-IV ступеня) – більше 10% тіла у дорослих і 5% у дітей.

У людей, організм яких ослаблений, або є будь-які супутні захворювання, опікова хвороба може наступити при глибоких опіках 3% поверхні тіла.

Перша допомога при термічних опіках

Основне, що ви повинні зробити – прибрати джерело травми і полегшити стан людини. Уражену частину тіла підставте під струмінь холодної води і тримайте 10-15 хвилин. Далі дотримуйтесь інструкції:

 • Опіки I ступеня потрібно змастити спиртом або одеколоном, потім “Пантенолом” або подібної маззю кілька разів на день.
 • Опіки II ступеня обробляти спиртом не можна – посиліте біль. Пухирі ні в якому разі не проколюйте. Накладіть стерильну пов’язку з бинта (вату не використовуйте).

Такі заходи при опіках I і II ступеня дозволять вам, як можна швидше, зняти біль і захистити уражену ділянку від інфекцій. Пам’ятайте про те, що опік не можна змащувати маслом або іншими жирними речовинами – так ураження тканин проникне вглиб і вшир.

Читайте також: Астролог розповів, коли закінчиться війна та що чекає на Україну в 2022 році

Що робити при термічних опіках полум’ям

Якщо ви бачите, що людина оповита вогнем, а речі її горять, зупиніть її, зніміть одяг або погасіть полум’я, обливаючи людину водою. У разі, якщо води немає, можна ненадовго накинути щільну ковдру – пам’ятайте, що чим довше палаючий і тліючий одяг на людині, тим вище ризик опіку і його ступінь.

Після того, як весь одяг знятий, оцініть площу уражених ділянок. При великих ураженнях укутайте людину в простирадло або скатертину і дайте їй 2 таблетки анальгіну. Якщо ви помітили, що шматочки одягу прилипли до тіла – не зривайте їх самостійно і викликайте медичну бригаду.

Як себе вести до приїзду швидкої:

 • виведіть людину з приміщення, де можуть бути дим і тліючі матеріали;
 • якщо опіки великі і важкі, не занурюйте тіло в холодну воду;
 • при відсутності дихання або пульсу зробіть легеневу реанімацію;
 • розташуйте обпалені частини тіла вище рівня серця.

У будь-якому випадку, незалежно від ступеня опіку, накладіть на травмоване місце вологу пов’язку – це може бути рушник або шматок бавовняної тканини.

Останні новини
03.10.2022, Понеділок
02.10.2022, Неділя
01.10.2022, Субота
30.09.2022, П’ятниця
29.09.2022, Четвер
28.09.2022, Середа
27.09.2022, Вівторок
26.09.2022, Понеділок
25.09.2022, Неділя
24.09.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward