Перша медична допомога при опіках

event 16:54 Вівторок 15 Березня 2022 БЛОГ

Як правильно надавати першу медичну допомогу при опіках в домашніх умовах. Про це розповідає УНІАН.

Перевірені і актуальні новини з фронту – Час • Дій | НОВИНИ.

Види опіків – ступені тяжкості травми

Термічний опік – це вид травми, яку людина отримує, якщо її шкіра піддається тривалому впливу високих температур (масла, смоли, окропу, жиру або полум’я).

Існує 4 види опіків за ступенем тяжкості:

  • I – уражається верхній шар шкіри, частина тіла червоніє і болить, з’являється невеликий набряк. Потрібно 2-4 дні, щоб вилікувати травму, слідів від неї не залишається.
  • II – з’являються пухирі і виділення, шкіра болить. Процес регенерації тканин триває близько двох тижнів до повного відновлення.
  • III – травмована ділянка стає чорного або коричневого коліру, можуть утворюватися бульбашки. Як правило, больова чутливість при третьому ступені опіку знижена.
  • IV – шкіра обвуглюється, кістки, сполучна тканина і шкіра згорають, людина, як правило, отримує травми, несумісні з життям.

В особливо важких випадках лікарі діагностують опікову хворобу – стан, яким організм відповідає на отриману травму. Розвивається в трьох випадках:

  • площа ураження – понад 30%;
  • наявність глибоких опіків (III-IV ступеня) – більше 10% тіла у дорослих і 5% у дітей.

У людей, організм яких ослаблений, або є будь-які супутні захворювання, опікова хвороба може наступити при глибоких опіках 3% поверхні тіла.

Перша допомога при термічних опіках

Основне, що ви повинні зробити – прибрати джерело травми і полегшити стан людини. Уражену частину тіла підставте під струмінь холодної води і тримайте 10-15 хвилин. Далі дотримуйтесь інструкції:

  • Опіки I ступеня потрібно змастити спиртом або одеколоном, потім “Пантенолом” або подібної маззю кілька разів на день.
  • Опіки II ступеня обробляти спиртом не можна – посиліте біль. Пухирі ні в якому разі не проколюйте. Накладіть стерильну пов’язку з бинта (вату не використовуйте).

Такі заходи при опіках I і II ступеня дозволять вам, як можна швидше, зняти біль і захистити уражену ділянку від інфекцій. Пам’ятайте про те, що опік не можна змащувати маслом або іншими жирними речовинами – так ураження тканин проникне вглиб і вшир.

Читайте також: Астролог розповів, коли закінчиться війна та що чекає на Україну в 2022 році

Що робити при термічних опіках полум’ям

Якщо ви бачите, що людина оповита вогнем, а речі її горять, зупиніть її, зніміть одяг або погасіть полум’я, обливаючи людину водою. У разі, якщо води немає, можна ненадовго накинути щільну ковдру – пам’ятайте, що чим довше палаючий і тліючий одяг на людині, тим вище ризик опіку і його ступінь.

Після того, як весь одяг знятий, оцініть площу уражених ділянок. При великих ураженнях укутайте людину в простирадло або скатертину і дайте їй 2 таблетки анальгіну. Якщо ви помітили, що шматочки одягу прилипли до тіла – не зривайте їх самостійно і викликайте медичну бригаду.

Як себе вести до приїзду швидкої:

  • виведіть людину з приміщення, де можуть бути дим і тліючі матеріали;
  • якщо опіки великі і важкі, не занурюйте тіло в холодну воду;
  • при відсутності дихання або пульсу зробіть легеневу реанімацію;
  • розташуйте обпалені частини тіла вище рівня серця.

У будь-якому випадку, незалежно від ступеня опіку, накладіть на травмоване місце вологу пов’язку – це може бути рушник або шматок бавовняної тканини.

Автор:
Теги: опіки
Останні новини
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward