Неділя 25.10.2020

-:-

Пандемія змінила звички щодо фізичних вправ – дослідження

event 05:09 П’ятниця 16 Жовтня 2020 ПОДІЇ

Під час карантину багато людей почали значно менше рухатися, але інші, особливо літні чоловіки й жінки часто рухаються набагато більше, ніж робили це до карантину. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Це підтвердило нещодавнє дослідження, яке провели у Великій Британії.

Кілька позитивних тенденцій помітили й інші вчені.

Дослідники США виявили, що протягом перших кількох тижнів карантину пошукові запити Google, пов’язані зі словом “вправа”, зростали і залишалися підвищеними протягом місяців.

1500 японських дорослих розповіли науковцям, що були досить неактивними у перші тижні локдауну, але потім до червня ходили і тренувались як ніколи.

Однак масштабніші дослідження, серед яких аналіз даних понад 450 000 користувачів додатку для підрахунку кроків на смартфоні, таки показують сумну картину: в усьому світі люди стали ходити менше після початку карантину.

Середні добові кроки знизились приблизно на 5,5% протягом перших 10 днів блокування пандемії в країні та приблизно на 27% до кінця першого місяця.

До даних із безкоштовного додатка для смартфонів щодо відстеження активності звернулися також аналітики з Університетського коледжу Лондона.

Було опрацьовано дані від 5395 користувачів, віком від підлітків до дорослих. Усі вони користувались програмою щонайменше з січня 2020 року.

Науковці виявили, що переважна більшість користувачів дійсно рухалася менше, особливо після початку повних заборон, незалежно від статі чи соціально-економічного статусу.

Падіння було найбільш помітним серед тих людей, які були дуже активними до пандемії, та серед людей віком до 40 років.

Після зняття або послаблення блокування більшість людей почали робити вправи дещо частіше, але загалом лише ті, хто старше 65 років, поверталися до своїх попередніх вправ і перевищували час.

Вчені дійшли до висновку, що загалом карантин зменшив фізичну активність серед тих, хто до неї звик до початку пандемії, і збільшив спорт для тих, хто не займався взагалі, або робив це мало

Звичайно, вибірка серед тих, хто використовує додаток не є дуже надійним джерелом, оскільки його саме тому і встановлюють, бо розраховують, що рухатися будуть більше, однак все ж дані цікаві. 

Цікаво, що дослідники ніяк не коментують причин, чому звичка рухатися так відрізняється серед різних за віком людей і так змінилася від початку пандемії. 

Але можливо, однією з причин є те, що люди похилого віку мали більше часу, ніж молодь, які змушені були жонглювати між доглядом за дітьми, роботою та іншими обов’язками.

Новини про нову коронавірусну хворобу також могли стати поштовхом для осіб старшого віку дбати про свою імунну систему та загальний стан здоров’я, спонукаючи їх вставати і рухатися.

Джерело: сайт УП.Життя

Читайте також: Фізична активність допоможе врятуватися від депресії у старості — дослідження

Останні новини
24.10.2020, Субота
23.10.2020, П’ятниця
22.10.2020, Четвер
21.10.2020, Середа
20.10.2020, Вівторок
19.10.2020, Понеділок
18.10.2020, Неділя
Читати більше новинarrow_forward