На Тернопільщині фермери отримали техніку для посівної від БФ “Жнива перемоги”

event 13:00 П’ятниця 19 Травня 2023 НАШІ ІНІЦІАТИВИ
hervest

Аграрне підприємство з Тернопільщини отримало в безоплатне користування посівну техніку. Її надав міжнародний благодійний фонд “Жнива перемоги”. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Про це повідомив Суспільному директор цього підприємства Василь Чамбул.

За його словами, отримали новий трактор і сівалку.

Василь Чамбул та Юрій Климук – співзасновники аграрного підприємства в Івачеві Долішньому. У сільському господарстві працюють майже 20 років. Зараз мають шість працівників і 145 гектарів землі.

“Ми все життя займалися насінням. Оскільки це міжсезонний характер роботи, нам треба було своїх працівників залучити цілорічно. У нас та моїх партнерів, самі вони з Тернопільського району, батьки, родичі тут живуть, мають свої паї. Ми вирішили, що зможемо земельні наділи обробляти самі й вирощувати сільськогосподарські культури”.

Василь Чамбул розповідає, розпочинали свою діяльність з техніки українського виробництва, яка була у вжитку.

“Із нею було багато проблем, бо вона вся зношена. Ти виїжджав у поле, тобі щось ламалося. Ти мусив їхати шукати запчастини, ремонтувати. Вона не могла зробити ту роботу, яка потрібна. Тобто, зорати на якусь глибину, посіяти з відповідною швидкістю. Все відкладалося. Але ми постійно вкладали свої сили й кошти в те, щоб не стояти на місці, розвиватися”.

Цього року підприємці звернулися в Міжнародний благодійний фонд “Жнива перемоги”, фундатором якого є благодійник зі Сполучених Штатів Америки Говард Баффет, розповів Юрій Климук.

“Я дізнався з мережі, друзі підказали, що є такий благодійний фонд. Там надають техніку в безплатне користування. Зв’язалися з ними. Погодили всі нюанси. І нам вдалося це зробити, нам допомогли. Ми їм щиро вдячні”.

Заявку на техніку для посівних робіт подав Василь Чамбул.

“Вони нам скинули бланк заявки, де потрібно було вказати кількість земель, які обробляємо, фінансову звітність, як здійснюється господарська діяльність. І заявка, яка саме техніка потрібна”.

Від фонду “Жнива перемоги” підприємці отримали трактор і сівалку.

“Розгляд тривав недовго. Прийняли рішення надати нам техніку. Ми поїхали в Рівне. За наші кошти була тільки логістика з Рівного. До 15 червня ми повинні повернути техніку на місце. Тоді також лише логістика буде за наші гроші. І сервісне обслуговування трактора й сівалки”.

Максим Зубастич – механізатор. Він готує техніку до виїзду в поле. Через війну Максим переїхав з Херсонщини. Вдома також працював у агросекторі, тепер отримав роботу в Івачеві Долішньому.

“Удома таких тракторів не було. Були МТЗ, ЮМЗ. А тут вже більша, вища комплектація – Нью Холланд, Джондір. Приміром, Нью Холланд – дуже потужний трактор. Файна, широка сівалка. Не треба багато ганяти по полі”.

Юрій Климук розповідає, щороку засівають пшеницю, ячмінь, сою, соняшник і кукурудзу. За його словами, війна вплинула на роботу підприємства.

“Всіх зачепила ця війна. Хлопців забрали на війну, хтось пішов добровольцем. Ціни зросли на пальне і добрива, а на насіння, на жаль, впали. Через це виникли складнощі”.

За сприятливих умов агропідприємство завершить посівні роботи цього тижня.

Читайте також — Фермери 17 областей вже отримали допомогу від фонду “Жнива Перемоги”

“Господарство невеличке. Маємо в розпорядженні техніку ще радянських зразків. Завдяки фонду “Жнива перемоги” отримали новий сучасний трактор, сівалку і це нам дуже допомогло”.

За словами Юрія Климука, перед початком жнив підприємці знову звернуться у благодійний фонд.

“Всіма зусиллями долаємо труднощі. Голови маємо на плечах, руки маємо так само, можемо все подолати. Порівняно з тим, що відчувають бійці на передовій, тут у нас взагалі курорт, і це не труднощі, а незначні маленькі проблеми”.

Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward