Субота 16.01.2121

-:-

Як зрозуміти, наскільки заразна людина – нове дослідження

event 06:35 Вівторок 24 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Те, що люди з симптомами є найбільш інфекційними – доведений факт. Але виявляється, навіть серед симптоматичних хворих є люди, які розповсюджують вірус інтенсивніше, ніж пацієнти з такими ж проявами інфекції.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Вчені з Університету Центральної Флориди (UCF) стверджують, що певні фізіологічні особливості кожної людини можуть впливати на її інфекційність. Робота науковців опублікована у журналі Physics of Fluids.

За допомогою комп’ютерного моделювання вчені з’ясували особливості чхання у різних людей. На основі отриманих даних вони визначили взаємозв’язок між певними рисами хворого і тим, наскільки далеко він розбризкує аерозольні частинки під час чхання.

Які люди найінтенсивніше поширюють вірус

  • Люди з закладеним носом. Якщо людина чхає відразу після того, як висякалась, то швидкість польоту частинок і відстань, на яку вони розбризкуються, значно менша. Це пов’язано з тим, що при закладеності носа область, з якої може вийти повітря, обмежена, що призводить до збільшення швидкості потоку.
  • Цікаво, що люди з повним “набором” зубів теж інтенсивніше і далі розбризкують аерозольні частинки. Адже за допомогою зубів виникає ефект звуження струменя, що робить його сильнішим.
  • Під час моделювання виявилось, що відстань розльоту аерозольних крапель, які під час чхання викидає людина з закладеним носом та усіма зубами, приблизно на 60% більше, ніж в інших випадках. 
  • Окрім цього, консистенція слини теж впливає на її інфекційність. Чим вона рідкіша, тим дрібніші виходять краплі під час чхання чи кашлю. А чим вони дрібніші, тим довше залишаються в повітрі у підвішеному стані.
Як визначити заразну людину

Шлях аерозольних частинок від різних людей / зображення Physics of Fluids

  1. Зображення A – людина з чистою порожниною носа і повним набором зубів; 
  2. Зображення B – у хворого чиста порожнина носа і без зубів; 
  3. Зображення С людина з закладеним носом і без зубів; 
  4. Зображення D – пацієнт з закладеним носом і повним набором зубів.

Це дослідження пов’язане з проєктом по створенню крапель від кашлю при коронавірусі. Засіб буде згущувати слину, аби скоротити відстань розльоту крапель при чханні та кашлі. З цієї нагоди автори роботи сподіваються провести ряд клінічних випробувань, аби порівняти результати моделювання з результатами, отриманими від реальних людей.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: “Близько 30% помилкові”: як правильно здати тест на коронавірус

Останні новини
15.01.2021, П’ятниця
14.01.2021, Четвер
13.01.2021, Середа
12.01.2021, Вівторок
11.01.2021, Понеділок
10.01.2021, Неділя
09.01.2021, Субота
08.01.2021, П’ятниця
07.01.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward