Як проголосувати тим, хто не може прийти на виборчу дільницю — відповідь омбудсмена

event 12:03 П’ятниця 16 Жовтня 2020 ПОДІЇ

В Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової роз’яснили порядок щодо забезпечення голосування виборців 25 жовтня за місцем перебування.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар:25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. О 20:00 23 жовтня спливає строк для подання до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем перебування“, – наголошують у омбудсмена.

Як зазначається, ДВК надає можливість голосувати за місцем перебування виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не здатний пересуватися самостійно.

Отже, виборець, який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає дільничній виборчій комісії не пізніше 20:00 години останньої п’ятниці перед днем голосування: власноруч написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування з зазначенням місця перебування виборця; довідку медичної установи про стан здоров’я.

Місцеві вибори 2020: місія здійсненна? Тези експертів

Також вказується, що на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноруч написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування у зв’язку з необхідністю дотримання постільного режиму.

Якщо ж громадянин перебуває на самоізоляції, то йому рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування. У такому разі також слід не пізніше 20:00 23 жовтня подати до ДВК заяву (у довільній формі) з доданою довідкою медичної установи про стан здоров’я. Для громадян, які перебувають на самоізоляції через те, що позитивний тест на COVID-19 отримав член родини, алгоритм той самий.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: “Результат за 5 хвилин”: вчені створили новий тест на коронавірус

Останні новини
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
13.04.2021, Вівторок
12.04.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward