Чи можна платити менше за комуналку під час відключень

event 11:53 Вівторок 29 Листопадаа 2022 Суспільство
hryvni

З настанням відключень світла та води українці можуть побоюватися за рахунки щодо комуналки. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

Не зрозуміло, якими будуть вони за листопад і чи будуть меншими. 

Деяке роз’яснення дає законодавство. 

Так, українці, які мають лічильника просто платитимуть за спожите. Однак, ті, у кого лічильника досі не має – мають право на перерахунок, або добитися перерахунку можна у разі неякісної комунальної послуги, йдеться у постанові Кабінету міністрів № 151.

Правила надання цих послуг і норми перерахунку ніхто не скасовував.

Вода

Згідно з правилами – українці можуть лишатися без води до шести годин на добу. Якщо води немає понад шість годин, тоді сума в платіжці має зменшуватися на 3,3%. І не один раз на місяць, а за кожну “зіпсовану” добу. 

Тобто, якщо за місяць норму порушили 5 разів, то сума у платіжці має зменшитися на 16,5%. Тобто замість 300 грн, заплатите лише 250. 

Електроенергія 

З нею все просто – українці на 100 % оснащені лічильниками. Тому правил щодо перерахунків сум фактично немає у постанові. Суми у платіжках зменшуватимуться коштом зменшення електроспоживання. 

Якщо електроенергії немає, то суми у платіжках зменшуватимуться за рахунок скорочення обсягів споживання, які відображаються на лічильнику.

Опалення

Уряд вже попереджав, що температура у квартирах буде нижчою на два градуси, ніж зазвичай. Водночас норматив так і не змінили, тобто в українців залишається можливість вимагати перерахунку сум у платіжках. 

Якщо у квартирі холодніше, ніж 18 градусів, за кожну добу порушення норми сума у платіжці має зменшуватись на 3,3 %. 

Гаряча вода

У гарячої води свої нормативи. Температура її має бути від 50 до 75 градусів, аби вважатися гарячою. Якщо температура від 45 до 49 градусів, тариф мають зменшити на 10 %, а якщо від 40 до 44 — на 30 %. Якщо немає і 40 градусів, то можна платити за тарифом за холодну воду.

За комуналку можна і взагалі не платити 

Якщо у вас немає лічильників, і вас не було вдома протягом місяця чи більше. То ви можете не платити за воду та газ. Крім того, якщо у зв’язку з війною вам надають послуги у неповному обсязі, ви маєте право вимагати перерахунок.

У такому разі потрібно звернутися з довідкою до постачальника комунальної послуги. До прикладу, водоканалу. 

Якщо щонайменше 30 днів не проживаєте у своїх квартирах та будинках, можна не платити:

  • за воду, якщо немає лічильника;
  • за газ, якщо немає лічильника.

Якщо ж у вас є лічильник, ви щомісяця повинні подавати показання, а якщо показання цього місяця відповідають показанням минулого, то борг не нараховуватимуть. Така норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.

Останні новини
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward