Чи можна буде в Україні обійти чергу на вакцинацію?

event 03:44 Неділя 07 Березня 2021 ПОДІЇ

Під час брифінгу 5 березня головний санлікар країни та заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, у яких випадках дозволено вакцинувати людей поза чергою.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У кожному флаконі вакцини Covishield міститься 10 доз вакцини. Після відкриття флакону весь його вміст повинен бути використаний впродовж 6 годин. Повторне охолодження або використання вакцини суворо заборонене.

Коментар: “Якщо вакцина ця буде не використана, вона підлягає утилізації. Саме для того, щоб ці дози, які можуть залишитись, не пропали і не були утилізовані, внесені зміни до дорожньої карти” – стверджує Ляшко.

Так, ще днями в Україні залишки доз вакцин просто викидали. А тепер для раціонального використання дозволяється вакцинувати публічних і відомих осіб.

Коли можна вакцинувати людей не з пріоритетного списку:

  • Коли є відмова від вакцинації тих людей, яких було записано на щеплення і заради них був відкритий 10-дозний флакон.
  • Коли кількість людей, яких вакцинують в день роботи мобільної бригади, не кратна 10 й залишилось декілька доз препарату.
  • Коли людина прийшла на вакцинацію, але в неї були виявлені протипокази до вакцинації. В таких випадках до вакцинації можна запросити іншу людину.


Саме таким шляхом вакцинуватися очільник МОЗ Максим Степанов, президент Володимир Зеленський, голова прикордонної служби Сергій дейнеко та голова НСЗУ Андрій Віленський, мери міст та голови облдержадміністрацій.

Джерело: сайт 24канал

Читайте також: Стало відомо, коли українців будуть вакцинувати в аптеках

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward