“Це принизливо”: в мережі з’явились фото, як депортують українців з аеропортів Ізраїлю

event 14:29 Середа 16 Серпня 2023 У СВІТІ
IZRAIL

В аеропортах Ізраїлю депортують близько 10% українців, які прибувають. Вони змушені проходити принизливі процедури.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Про це для матеріалу LIGA.net розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

На початку великої війни Ізраїль вводив електронні візи для українських біженців, нагадує дипломат. Їх скасували через суд. Але тепер людей завертають на кордоні за формальними ознаками: навіть у випадках, коли у них є зворотний квиток, резервація готелю тощо.

“Порядок, за яким пропускають наших громадян через кордон, є принизливим. У людей забирають паспорти, вони вимушені чекати понад 10 годин. Більше як 10% наших громадян зараз депортують в аеропортах. Люди сплять на підлозі, це жінки та діти… Мені це болить, ситуація кричуща”, – розповідає Корнійчук.

Журналісти мала можливість ознайомитися зі скаргами, які українці надсилали дипломатам. У них йдеться про грубість та погрози офіцерів, затримання в аеропорту з дітьми до декількох діб, ночівлю на стільцях, про те, як відбирали документи та телефони, читали переписки та інше.

Пояснень українські дипломати не отримують, каже Корнійчук. Ізраїльські колеги переконують, що це виключно питання Служби міграції, яка підпорядкована МВС.

Читайте також: Міністр оборони КНР Лі Шанфу прибув до Білорусі

“А МВС очолює політик з релігійно-націоналістичної партії. Українці – це так звана група ризику”, – каже посол.

Українці та ізраїльські правозахисники намагаються боротися з такою ситуацією та подають позови. Одна з останніх перемог – рішення Тель-Авівського суду від 11 липня: він створив прецедент, що забороняє службовцям МВС вилучати та переглядати телефони у людей, які в’їжджають.

Останні новини
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward