Китаєць створив в домашній лабораторії препарат для порятунку смертельно хворого сина

event 15:21 П’ятниця 15 Жовтня 2021 У СВІТІ

У Куньміні 30-річний власник інтернет-магазину Сюй Вей зайнявся фармакологією та хімією, щоб врятувати свого дворічного сина Хаояна. Хлопчикові діагностували генетичну хворобу Менкеса, з якої рідко живуть довше десяти років. Сюй Вей вивчає американські дослідження і самостійно виробляє в домашній лабораторії мідний гистидин – препарат, який полегшує стан Хаояна. Про це пише South China Morning Post.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Ін’єкції мідного гістидину потрібно робити щодня, але доставити препарат в Китай з США практично неможливо через коронавірусні обмеження і бюрократію. Сюй Вей зв’язався з місцевими фармкомпаніями, але вони заявили, що виробляти ліки буде дуже дорого, до того ж дозволу від регуляторів можна чекати роками. Тому китаєць вирішив синтезувати мідний гістидин в домашніх умовах.

Сюй Вей за три тисячі доларів купив лабораторне обладнання, записався на відкриті курси по фармакології в парі вузів і почав студіювати американські наукові журнали.

Коментар: Я не вчився в університеті, але це не означає, що я не можу вчитися. Я потрібен моєму синові, і я буду намагатися всіма можливими способами врятувати його. Я не розумію англійської, тому використовую програмне забезпечення для перекладу досліджень. Іноді виходить безглуздий текст і доводиться перевіряти ще раз його дослівно. Це складно, але в інтернеті завжди є якісь підказки”, – заявив Сюй Вей.

Щоб синтезувати ліки, китаєць змішує три речовини з водою. Після цього розділяє його на дози за допомогою надчутливих аптечних ваг.

Коментар: Це не так складно, як здається. Все написано в дослідженні, мені просто потрібно переконатися в стерильності виробництва“, – сказав Сюй.

Він спочатку випробував отриманий гістидин міді на кроликах. Вони вижили, і Вей ввів препарат собі. Переконавшись в його безпеці, китаєць зробив ін’єкцію синові. Після цього він відвіз Хоаяна в клініку, там провели обстеження і виключили можливість ускладнень.

Сюй каже, що мідний гістидин не вилікував його дитину, але запобіг погіршення її здоров’я. Зараз китаєць синтезував у будинку ще один препарат, який потенційно може допомогти при хворобі Менкеса. Паралельно Сюй готується до вступу в університет на спеціальність “генна інженерія”.

Коментар: Я навіть не думаю, варто воно того чи ні. Я вважаю, що можна подолати будь-які труднощі, і сподіваюся, що моїй дитині з часом стане краще. Мені просто потрібно зробити все, що можу“, – заявив Вей.

Органи охорони здоров’я знають про домашню лабораторію китайця, і дозволяють їй працювати.

Коментар: Нині він робить препарат дому та дає його тільки своєму синові, тобто бере відповідальність на себе. Поки він не продає препарат іншим, небезпеки для суспільства немає. Ми не будемо втручатися“, – заявили чиновники.

Джерело

Останні новини
03.12.2021, П’ятниця
02.12.2021, Четвер
01.12.2021, Середа
30.11.2021, Вівторок
29.11.2021, Понеділок
28.11.2021, Неділя
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward