ХАМАС погодився прийняти план перемир’я в Секторі Гази

event 17:10 Вівторок 11 Червня 2024 У СВІТІ

Палестинське угруповання ХАМАС заявило, що готове прийняти план перемир’я у Секторі Гази, який раніше підтримав Радбез ООН. 

Про це повідомляє Reuters та Al Jazeera.

Про готовність ХАМАСу прийняти мирний план заявив представник угруповання Самі Абу Зухрі. Він заявив, що Вашингтон повинен переконатися у тому, що Ізраїль дотримуватиметься плану.

ХАМАС прийняв формулу, яка передбачає виведення ізраїльських військ із Сектора Гази та обмін заручників, утримуваних у Газі, на палестинських в’язнів, які перебувають у в’язницях Ізраїлю.

Читайте також: Україна отримає перші 1,5 млрд євро від заморожених російських активів

У резолюції, яку ще в травні подав президент США Джо Байден, зазначається, що Ізраїль прийняв пропозицію припинення вогню, ХАМАС закликають пристати на неї також. Обидві сторони закликають «повністю виконати її умови без затримок і без умов». Росія утрималася від голосування в ООН, а решта 14 членів Ради Безпеки проголосували за резолюцію.

Виступаючи в Тель-Авіві після серії зустрічей з ізраїльськими посадовцями, держсекретар США Блінкен заявив, що серед ізраїльських лідерів є «сильний консенсус» щодо просування вперед плану припинення вогню. А висловлення згоди з боку ХАМАСу є «обнадійливим знаком».

Що передбачає мирний план

Перший етап

Шеститижневе припинення вогню, під час якого відбудеться обмін вразливими категоріями полонених – жінками, літніми людьми та пораненими – на палестинських в’язнів. Ізраїль в цей час відведе свої сили від населених районів Сектору Гази, а палестинці повернуться додому через Газу.

Читайте також: Чистка труб: важность и эффективность

Другий етап

Встановлення постійного припинення бойових дій, звільнення решти полонених у Газі в обмін на в’язнів та повне виведення ізраїльських військ.

Третій етап

Багаторічний план реконструкції та повернення будь-яких останків померлих до Ізраїля.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН у понеділок, 10 червня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного тимчасового припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС. За резолюцію проголосували 14 членів Радбезу з 15, утрималась російська федерація.

Останні новини
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward