В Україні для більшості споживачів суми у платіжках за електроенергію з червня зростуть з 448,8 до 734,4 грн. З 1 червня тариф збільшився з 2,64 до 4,32 грн за 1 кВт*год, пише OBOZ.UA.
Більшість українців використовують до 170 кВт*год електроенергії на місяць. Значно більше витрачають ті, хто використовує електричні бойлери, активно користуються електричною варильною поверхнею тощо.
Читайте також: Мінцифри запустило тестування застосунку “Мрія” у 40 школах
Тариф підвищать для всіх, крім тих, хто використовує електричний котел. Якщо у вас електричне опалення, у період з 1 жовтня по 30 квітня ви можете платити за струм за старим тарифом у 2,64 грн за кВт*год, але лише за умови, якщо використовуєте до 2000 кВт*год на місяць. Якщо витрачати більше, за кожний кВт*год. доведеться заплатити повну вартість.
Отже:
- якщо ви використовуєте 170 кВт*год. Замість 448,8 доведеться платити 734,4 грн.
- якщо ви використовуєте 400 кВт*год. Замість 1056 року доведеться платити 1728 грн.
- якщо ви використовуєте 2000 кВт*год взимку та маєте електричне опалення. Тариф не зміниться – 5280 грн
- якщо ви використовуєте 2001 кВт*год взимку та маєте електричне опалення. Замість 5280 доведеться сплачувати 8644,3 грн.
Читайте також: Представники ТЦК можуть застосовувати силу і вдаватись до примусових заходів – нардеп
Пільговий тариф для опалення застосовують тільки в тому випадку, якщо можна розробити проект (котел, тепловий насос). За повним тарифом взимку доведеться платити за електроенергію, якщо ви опалюєте приміщення:
- кондиціонерами;
- конвекторами;
- тепловентиляторами;
- термопанелями;
- обігрівачами;
- теплою підлогою (електричною).

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
