Мінімальні ціни на алкоголь зростуть: чого чекати українцям

event 10:18 Вівторок 26 Вересня 2023 Гроші

Уряд України хоче переглянути мінімальну вартість на оптові та роздрібні алкогольні напої, пише Знай.UA.

Як це вплине на звичайних споживачів та чи збільшаться цінники в супермаркетах?

Що означає мінімальна ціна

Для початку необхідно зрозуміти, що таке мінімальна ціна алкоголь. Оскільки звичайні люди купують в роздріб, то найменша ціна в цій категорії алкоголю – це ціна на товар, нижче якої не можуть продавати в супермаркеті.

Найменші ціни на алкогольні напої затверджені були ще в 2018 році, але винятком стали ігристі вина та газовані винні напої, вартість який Уряд затвердив на початку 2021 року.

Як це вплине на вартість в супермаркетах

На покупців, зміни, затверджені урядом вплинуть не суттєво. Адже найменша ціна це мінімальна позначка, яку вже давно перевищили виробники алкогольних напоїв.

За словами експерта, підвищення мінімальної ціни не означає те, що виробники відразу почнуть підвищення цін. Адже компанії, які займаються виробництвом та продажем на законних основах сплачують податки, тому й так зараз немає цін на рівні мінімальних.

Такими мірами уряд скорочує пропозиції від виробників, які продають неякісну продукцію та компаній, які не можуть сплатити податки.

Читайте також: Ціни підскочать майже на все: які продукти зростуть у ціні восени

Тому, якщо ціни на алкоголь взлетять вгору, то причиною стане не підняття мінімальних цін, а вплив факторів, пов’язаних з виробництвом.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
22.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward