Вініри: що це таке, плюси та мінуси їх встановлення

event 17:43 Вівторок 05 Грудня 2023 Здоров'я

З чим у вас асоціюються вініри? Мабуть, всі образи ведуть до яскравої усмішки. Тому вони й тримають таку шалену популярність. Проте вініри — це не лише миттєвий естетичний акцент у вашому образі, але й можливість надовго захистити свої зуби від темних плям.

Розповідаємо про переваги вінірів для ідеального вигляду зубів і впевненості у своїй усмішці.

Що таке вініри та навіщо вони потрібні?

Вініри це дуже тонкі пластинки з кераміки або композиту. Вініри на зуби приклеюють до лише до передніх поверхонь, щоб поліпшити їхній естетичний вигляд. Вони покращують колір зубного ряду, а також можуть змінити форму, розмір і навіть положення зубів, створюючи ідеальну усмішку. 

Вініри здатні відкоригувати низку дефектів, як тріщини, нерівності, потемніння емалі і неправильний прикус. Тож цей вид естетичної стоматології легко впорається з такими проблемами:

 • пожовтілі зуби або плями на емалі;
 • розрідження або зношення емалі;
 • тріщини або сколи на зубах;
 • нерівні чи криві зуби;
 • діастема (завеликий проміжок між передніми зубами).

Тому передусім вініри створюють гармонійну та природну посмішку, яка покращує самопочуття та впевненість у собі.

Плюси та мінуси встановлення вінірів

Словом, у вінірів багато переваг, а тому їхня популярність не вщухає, а лише набирає обертів і не дарма, бо  плюси встановлення вінірів це:

 • естетична ефективність. Вініри створюють гармонійний і природний вигляд зубного ряду, враховуючи індивідуальні особливості обличчя і конкретні побажання;
 • стабільна колористика. Вініри не втрачають свого кольору з часом і не поглинають барвники з їжі і напоїв;
 • малоінвазивний характер. Для встановлення вінірів не потрібно суттєво шліфувати зуби, як для коронок. Зазвичай видаляється лише 0,3-0,7 мм емалі;
 • довговічність та міцність матеріалу. З дотриманням правил гігієни і регулярних візитів до стоматолога, вініри можуть служити 10-15 років або більше;
 • а ще безболісний процес встановлення та миттєвий ефект.

Однак, вініри мають і деякі недоліки. Мінуси встановлення вінірів:

 • незворотний процес. Після встановлення вiнірiв неможливо повернутися до попереднього стану зуба;
 • ризик ушкодження. Як і будь-який штучний матерiал, вiніри можуть трiскатися або вiдклеюватися внаслiдок травми та надмiрного навантаження на зуби (наприклад, при скреготаннi або вживаннi дуже твердої їжi);
 • потенцiйне погiршення стану зубiв. Якщо пiд вiнірами залишається карiєс або запалення тканин, це може призвести до пародонтиту. 
 • висока вартість. Встановлення вінірів — досить вартісна процедура, особливо якщо потрібно охопити багато зубів.

Показання та протипоказання для встановлення вiнірiв

Встановлення вiнірiв передусім підійде тим, хто хоче полiпшити естетичний вигляд своїх зубiв, але не потребує ортодонтичного лiкування. Адже вiніри з успіхом відкоригують  незначні дефекти форми, розмiру, положення або кольору зубiв чи пошкодження в результаті спортивних травм, такі як тріщини чи відколи. 

Однак встановлення вiнірiв протипоказане людям, якi мають аномалiї розвитку зубiв, глибокий прикус або перекриття зубiв, сильне стирання чи руйнування емалi, активну карiєсну iнфекцiю або запальнi захворювання ясен, погану гiгiєну ротової порожнини, страждають бруксизмом (скреготання зубами), мають алергiю на матерiали вiнірiв. У деяких із цих випадків достатньо лише відкласти процедуру й владнати поточні проблеми з зубами, наприклад полікувати карієс чи зміцнити емаль. 

Чому краще ставити вiніри в приватнiй клiнiцi VixClinic?

Якщо ви давно мрієте про природно красиву та здорову усмішку, вибирайте вініри. А краще — вініри  у стоматологічній клініці VixClinic. Й ось чому:

 • У VixClinic ви отримаєте індивідуальний підхід та консультацію з досвідченим стоматологом, який підбере оптимальний тип, форму та колір вінірів саме для вашого випадку. Адже важливо, щоб усмішка була гармонійною з рисами обличчя.
 • У клініці VixClinic використовують тільки якісні та сертифіковані матеріали для виготовлення вінірів, бо у такій справі важлива довговічність та гарантія надійності й безпечності вінірів.
 • Сучасні технології та обладнання для встановлення вінірів у VixClinic дають можливість провести процедуру з максимальною точністю й комфортом.
 • Також у  VixClinic доступні ціни та гнучкі умови оплати.

Крім того, записатися на консультацію можна у зручному онлайн-форматі на сайті VixClinic у будь-який зручний час.

Автор:
Останні новини
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward