Вчені встановили, що може знизити ризик післяпологової депресії

event 15:30 Понеділок 04 Жовтня 2021 Здоров'я

Американські науковці провели дослідження за участю майже 30 тисяч жінок з половини штатів США.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Вони встановили, що годування грудьми знижує ризик розвитку післяпологової депресії.

Так, чим довше жінки з цим розладом на тлі пологів годували дітей грудьми, тим краще вони почувалися. В ході дослідження медики враховували соціальний статус волонтерок, наявність шкідливих звичок і епізоди можливого аб’юзу до і під час вагітності.

Що таке післяпологова депресія?

Це стан після пологів, розлад настрою, який характеризується глибокими почуттями смутку, дратівливості, тривоги і втоми. Триває в середньому 1 – 3 тижні, хоча все дуже індивідуально.

Також трапляються проблеми зі сном і апетитом, напади плачу, які тривають довгий час після появи на світ дитини і можуть серйозно ускладнити життя матері. Під час серйозних випадків може навіть призвести до самогубства. Тож це не просто сум і втома після народження дитини.

Приблизно 13% породіль мають депресію, 9% – тривожний розлад, а 3 – 5% – обсесивно-компульсивний розлад. Жінки, що народили зі значним втручанням та ризиком для життя, ймовірно, матимуть посттравматичний розлад. До 12% батьків переживають вигорання. У таких випадках радять звертатися за допомогою до психотерапевта.

У половини жінок з таким діагнозом депресія виникає вперше, при чому, якщо вона була присутня після першої вагітності, то зазвичай прийде і після другої.

Годування грудьми після пологів

Медики з Коледжу сестринської справи, що у Флориді, та їхні колеги з інших частин США хотіли показати, що уникнути післяпологової депресії допоможе грудне вигодовування.

Як з’ясувалося, у жінок, які на момент збору даних годували немовля грудьми, був помітно нижчий ризик післяпологової депресії, ніж у інших матерів. Також автори роботи виявили зв’язок між тривалістю грудного вигодовування і цим афективним розладом: чим довше мами, які страждають депресією на фоні пологів, годували малюків грудьми, тим легшим ставав їхній стан.

Коментар: “Результати нашого дослідження показують, що грудне вигодовування – економічно ефективна і здорова стратегія, яка може знизити ризик післяпологової депресії у жінки”, – підсумувала докторка Сафія Джордж.

Що відомо про дослідження

Дослідження проводили на основі інформації за 2016 рік.

У ньому взяли участь по 29 682 жінок, які живуть в 26 штатах.

Брали до уваги вік, расу, сімейний стан, рівень освіти, статус куріння, а також наявність епізодів жорстокого поводження до і під час вагітності.

Читайте також: Лікар назвав продукти, які викликають гіпертонію

Джерело

Останні новини
24.10.2021, Неділя
23.10.2021, Субота
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
17.10.2021, Неділя
16.10.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward