Вчені розповіли, чому не можна спати із гаджетом під подушкою

event 10:53 Четвер 19 Травня 2022 Здоров'я

Багато людей тримають свої смартфони поряд, коли лягають спати. Але мобільні телефони, що стали незамінним інструментом у нашому повсякденному житті, можуть шкідливо впливати на здоров’я.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Багато людей сплять поруч зі своїми мобільними телефонами, цифри показують, що близько 8 із 10 людей сплять біля своїх мобільних телефонів. Ми часто використовуємо свої смартфони як будильник або перед сном переглядаємо соціальні мережі, граємо, читаємо новини або навіть перевіряємо свою електронну пошту.

Який ризик для здоров’я, якщо спати поряд із телефоном?

Сон поруч із мобільним телефоном може заважати сну. Насамперед через синє світло, яке вони випромінюють. Це світло стимулює ваше тіло як кофеїн, коли ви користуєтеся смартфоном перед сном. Це призводить до почастішання пульсу, а також до зниження вироблення мелатоніну, гормону сну.

Ще один ризик спати поруч із мобільним телефоном – це підвищена пильність, яка впливає на якість вашого сну. Ваш мозок залишається готовим відповісти на будь-які повідомлення чи дзвінки, які ви можете отримати.

Засипання поруч із мобільним телефоном також може мати ще більш шкідливі наслідки для здоров’я через радіочастоти, що випромінюються ним. Дія хвиль, що випромінюються смартфоном, збільшує ризик розвитку раку або пухлини, але також підвищує ризик порушення уваги. Однак жодне наукове дослідження поки що не може довести ступінь небезпеки хвиль, що випромінюються мобільними телефонами, для нашого тіла.

Читайте також: Спеки вже не чекайте: синоптики дали прогноз до кінця травня

Яких застережних заходів слід дотримуватися при використанні мобільного телефону?

Щоб захистити себе від шкідливого впливу мобільного телефону на наш сон, а також на наше здоров’я, рекомендується вжити деяких запобіжних заходів:

  • не перевіряйте смартфон перед сном. Вчені рекомендують припиняти контакт зі смартфонами приблизно за 1,5 години до сну.
  • не тримайте мобільний телефон поруч із головою;
  • вимкніть ноутбук або переведіть його в режим польоту;
  • тим, хто не хоче вимикати телефон, рекомендується перед сном відключати непотрібні з’єднання, наприклад Wi-Fi;

Також рекомендується використовувати для дзвінків гарнітуру.

Не дозволяйте дитині грати з мобільним телефоном або обмежте її використання; діти і особливо малюки більш чутливі до радіочастотних хвиль, що випромінюються мобільними телефонами.

Останні новини
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
25.06.2022, Субота
24.06.2022, П’ятниця
23.06.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward