Топ 5 міфів про екстракорпоральне запліднення

event 10:39 Четвер 04 Січня 2024 Здоров'я

Уже багато десятиліть активно застосовується процедура екстракорпорального запліднення, мільйони пар стали щасливими батьками, а міфи про неї продовжують наполегливо поширюватися в суспільстві. Хоча будь-яка ЕКЗ клініка, наводячи дані наукових досліджень, спростовує їх, на сайті можна знайти величезну кількість вдячних відгуків, міфи неймовірно живучі. Розглянемо 5 найпоширеніших популярних міфів про ЕКЗ.

Що найчастіше в ЕКЗ лякає бездітні пари?

Однією з найпоширеніших хибних думок і тим, що змушує багатьох людей, які страждають на безпліддя, відмовлятися від процедури ЕКЗ, позбавляючи себе, найчастіше, єдиної можливості побороти проблему – це шкода процедури для жіночого здоров’я. Вважається, що це призведе до ранньої менопаузи або вироблення яйцеклітин значно зменшиться під впливом гормональної терапії.

Але, насправді, процедура проходить під суворим контролем медиків з точним розрахунком дозування індивідуально для кожної пацієнтки, і всьому цьому передує ретельне медичне обстеження. Детальніше про те, як відбувається штучне запліднення, можна дізнатися на сторінці.

Наступне, що лякає пацієнтів – невдача першої спроби. Жодна процедура в медицині, жодна методика лікування не дає гарантії 100 відсоткового результату. Ефективність ЕКЗ становить 70 % у молодих фізично здорових жінок, з віком цей показник може знижуватися до 30. Але навіть така ймовірність дає великий шанс стати щасливими батьками тим, хто вже зневірився.

Третій, доволі живучий міф, це те, що діти з пробірки мають більше захворювань, особливо генетичних. Тут усе з точністю до навпаки. Адже для пересадки використовують тільки найжиттєздатніші та найздоровіші ембріони, які за протоколом проходять передімплантаційну генетичну діагностику.

Четвертий лякаючий міф – обов’язково при ЕКЗ буде багатоплідна вагітність. Дійсно, іноді жінці можуть пересадити кілька ембріонів. Але найчастіше пересаджують тільки один ембріон.

І закриває п’ятірку міф, що після екстракорпорального запліднення можна народити дитину тільки шляхом кесаревого розтину. Після такої процедури кесарів розтин застосовується не частіше і однаково за тих самих показань, що можуть виникнути в жінок, які завагітніли природним шляхом. Більшість пацієнток репродуктивних клінік народжують природним способом.

Якщо у когось ще залишилися сумніви або виникло питання, чи можливе для конкретної пари штучне запліднення – про це можна дізнатися під час медичної консультації.

Автор:
Теги:
Останні новини
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward