Науковці пояснили, чому багато людей відмовляються від вакцинації

event 11:43 Вівторок 03 Серпня 2021 Здоров'я

У Польщі науковці дослідили, який фактор найбільше лякає людей та змушує їх відмовитися від вакцинації. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

В основному позиція опитаних ґрунтується на їх досвіді чи досвіді знайомих. 

Відповідну роботу опублікували у журналі Social Psychological Bulletin.

Науковці з Ягелонського університету досліджували літературу стосовно ставлення людей до щеплення. Також дослідники провели онлайн-опитування майже півтисячі людей. Усі респонденти на момент опитування ще не вирішили, чи вакцинуватимуться, або ж виступали проти вакцинації. 

Більшість опитаних стверджують, що їх негативна позиція щодо щеплень сформована під впливом свого досвіду чи з розповідей друзів. Проте аргументи “проти” вакцини були досить розмитими: багато хто не знав або ж не пам’ятав джерела інформації, дехто казав що вакцинація спричиняє аутизм у дітей, проте чітких доказів щодо цього назвати не могли. 

Читайте також: Експерти розповіли, чому не можна купатися у фонтані

Дослідники стверджують, що це пов’язано з тим, що людський мозок здатний запам’ятовувати будь-яку негативну інформацію, навіть якщо її джерело є ненадійним (розповідь сусідки, блогера у соцмережі). Людина швидко забуває джерело інформації і часто може сплутати це з особистим досвідом чи з досвідом знайомих. 

Тому невпевненість та скептицизм, під впливом спогадів чи будь-якої негативної інформації щодо цього, будуть тільки посилюватися. Хоча противник вакцинації може вірити у її ефективність.  

Джерело

Автор:
Останні новини
22.06.2024, Субота
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward