Медики розповіли, чому мерзнуть ноги та у якій ситуації треба звертатися до лікаря

event 16:31 Вівторок 09 Листопадаа 2021 Здоров'я

Інколи відчувати, що ноги замерзли, це нормально. В цьому випадку достатньо надіти тепліші шкарпетки. Але якщо ноги часто крижані, навіть коли тепло, це може бути ознакою різних захворювань.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Організм людини підтримує постійну температуру тіла. Щоб зберегти тепло та зменшити його втрату, судини звужуються і в першу чергу в кінцівках. Тому якщо на вулиці або в приміщенні холодно, першими замерзнуть руки та ноги.

Чому мерзнуть ноги та руки

Якщо крижані ноги не залежать від температури повітря, можливо, у вас є проблеми зі здоров’ям.

Проблеми із кровообігом. Якщо артерії звужуються, це перешкоджає циркуляції крові. Таке буває через атеросклероз – накопичення холестерину на стінках судин. Якщо атеросклероз вражає судини у кінцівках, це називають захворюванням периферичних артерій. Але крім холодних ніг будуть інші симптоми, наприклад болісний спазми ніг.

Діабет першого та другого типу. З часом діабет викликає ушкодження нервів, що називається діабетичною нейропатією. При нейропатії виникає поколювання, біль або втрачається чутливість у ногах, через що вони можуть здаватися холодними. Також діабет знижує швидкість кровообігу в ногах: без достатнього припливу крові вони стають холоднішими.

Анемія. Люди з анемією мають низький рівень еритроцитів та часто мерзнуть ноги. Також можуть бути такі симптоми: втома, задишка, бліда шкіра та головний біль.

Гіпотиріоз. Щитовидна залоза регулює обмін речовин в організмі. Якщо вона виробляє мало гормонів, швидкість обміну речовин знижується. Це впливає навіть на швидкості кровообігу.


Хвороба Рейно. При цьому захворюванні кровоносні судини пальців рук і ніг гостро реагують на низькі температури. Дрібні артерії в кінцівках звужуються, що обмежує приплив крові. Через це пальці мерзнуть, можуть навіть побіліти або посиніти.

Читайте також: Щоб скоротити ризик розвитку серцевих захворювань, краще лягати спати о 10-11 вечора — дослідження

Джерело

Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward