Медики розповіли, чому глютен може викликати біль у суглобах

event 12:27 Понеділок 30 Травня 2022 Здоров'я
хліб

Симптоми будь-яких з названих недуг можуть бути серйозними.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

У деяких людей вживання пшениці та продуктів із неї може спричинити біль у суглобах. Причина — запальна реакція на глютенові білки, які містяться у пшениці. Розбираймося, чому та як саме пов’язані глютен і біль у суглобах.

Дослідникам давно відомо, що люди з аутоімунними формами артриту, такими як ревматоїдний артрит і псоріатичний артрит, більше схильні до ризику целіакії — аутоімунного захворювання, спричиненого глютеном.

Нещодавно медичні експерти почали визнавати можливий зв’язок між глютеном і непатологічним болем у суглобах — тобто тим, який не пояснюється основною хворобою. І все більше досліджень поділяють цей погляд.

Глютен та запалення суглобів

Коли людина з глютеновою ентеропатією (целіакія) або чутливістю до глютену вживає глютен (гліадин та білки глютенину), імунна система починає реагувати на них. 

Так виникає запалення, здатне вражати органи тіла та м’які тканини. Людина може не помічати зовнішні ознаки запалення, такі як почервоніння і припухлість, але відчувати інші симптоми, такі як біль у суглобах.

Для діагностики целіакії використовуються аналіз крові та біопсія тонкої кишки. Визначити IgG-опосередковану непереносимість глютену здатний і тест FOX. Окрім глютену він дозволяє визначити непереносимість 285 харчових продуктів.

Лікування болю в суглобах за допомогою безглютенової дієти

Людям, які відчувають болюче запалення суглобів, варто розглянути можливість виключення з раціону глютену та інших прозапальних продуктів. Можна спробувати безглютенову дієту на тимчасовій основі. Наприклад, не вживати глютен протягом 30 днів, щоб побачити, зменшиться біль у суглобах чи ні.

Поради для людей, які хочуть виключити з раціону глютен, щоб зменшити біль у суглобах:

  • Проконсультуйтеся з лікарем. Сімейний лікар, гастроентеролог або дієтологпорекомендують продукти, які допоможуть вам отримувати достатню кількість поживних речовин та клітковини при безглютеновій дієті.
  • Обирайте необроблені продукти. Багато розфасованих оброблених харчів з позначкою «без глютену» містять цукор, насичені жири та хімічні консерванти. Цілісні продукти, такі як фрукти, овочі, коричневий риста кіноа, – здоровіший вибір.
  • Займайтеся фізкультурою. Підтримуйте здорову вагу тіла, здоров’я серцево-судинної системи, фізичну силу за допомогою вправ.

Діагностичний скринінг целіакії визначає реакцію організму на глютенові білки. Тому людям, які хочуть пройти обстеження на целіакію, рекомендується проходити його до початку безглютенової дієти.

Симптоми будь-яких з названих недуг можуть бути серйозними, просто дратівними або, навпаки, непомітними. Наприклад, люди з целіакією погано засвоюють кальцій, що призводить до слабкості кісток. Близько 2/3 людей з целіакією мають або остеопенію, або остеопороз. Але зміни у складі кісток не видно одразу і вони не завжди відчуваються.

У будь-якому випадку, маючи тривалий біль у суглобах або інші неприємні симптоми з перерахованих, ви маєте проконсультуватися щодо причин свого стану з лікарем.

Джерело

Останні новини
08.08.2022, Понеділок
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
04.08.2022, Четвер
03.08.2022, Середа
02.08.2022, Вівторок
01.08.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward