Лікарка пояснює, чому прасувати постільну білизну шкідливо для здоров’я

event 09:49 Четвер 23 Червня 2022 Здоров'я

Багато жінок звикли випрасовувати постільну білизну після прання. Роблять вони це переважно з наступних міркувань: лягати у свіжо заправлене ліжко комфортніше, а постільна білизна без складок виглядає естетично і прикрашає спальню.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Але найчастіше гарні господині наводять ще один аргумент “за” прасування постільної білизни: під впливом високих температур більшість бактерій та вірусів гине.

Насправді ж від прасування можна відмовитись, і цьому є логічне пояснення, говорить Ірина Юзуп — кандидат медичних наук, лікар-педіатр, нутриціолог, спеціаліст інтегративної, превентивної та конвенційної медицини.

Вона пояснює, що під впливом високих температур при прасуванні постільної білизни щільність волокон збільшується. При цьому знижується гігроскопічність тканини. Як наслідок — вона не пропускає повітря до шкіри і починає гірше вбирати рідину. Особливо це помітно влітку, коли постільна білизна після тривалого сну стає вологою від поту. Як наслідок можуть виникати проблеми зі шкірою, алергічні реакції. До того ж після прасування в тканині накопичується статична електрика, що може спричинити проблеми зі сном. Через це протягом усієї ночі сон залишатиметься поверховим.

Читайте також: “Ретельно оглядайте ці ділянки”: в які місця найчастіше кусають кліщі

Що стосується постільної білизни та пелюшок для немовлят, лікар теж радить обійтися без прасування.

“Якщо вас турбує питання, як бути, якщо без прасування не обійтися, наприклад, у випадку з дитячою постільною білизною, коли термообробка рятує від небезпечних мікроорганізмів, то звичайне прасування в цьому випадку можна замінити на парове відпарювання за допомогою праски”, — рекомендує Ірина Юзуп.

Останні новини
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
25.06.2022, Субота
24.06.2022, П’ятниця
23.06.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward