Лікарі пояснили, чому з’являється пивний живіт і як його позбутися

event 14:16 Понеділок 23 Травня 2022 Здоров'я

Поява величезного пивного живота безпосередньо пов’язана з регулярним, надмірним вживанням пива. Разом із неправильним харчуванням і малоактивним життєвим укладом підшкірний жир на животі починає неконтрольовано зростати. Від цього страждає не лише зовнішній вигляд людини. Зайва вага згубно впливає на здоров’я, сприяючи розвитку небезпечних захворювань. 

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Що ж сприяє збільшенню жирового прошарку на животі?

Великі об’єми вживаної рідини. Пиво є алкогольним напоєм середньої міцності. На відміну від горілки, його виходить випити набагато більше. Дехто за вечір випиває не один літр, що згубно позначається на стані та роботі одного з найголовніших органів травлення — шлунка. Регулярне зловживання пивом призводить до розтягування шлунка, внаслідок чого насичення відбувається повільніше, а щоб відчути ситість, людині потрібно набагато більше їжі та рідини. Незабаром чоловік із пивним животом починає виглядати як вагітна жінка, крім цього, зростає ризик розвитку небезпечних ускладнень, таких як:

  • артеріальна гіпертензія;
  • інфаркт;
  • інсульт;
  • тромбофлебіт;
  • ожиріння.

Як прибрати пивний живіт?

Коректно та грамотно відповісти на це запитання допоможе лікар-дієтолог, який залежно від результатів діагностичного дослідження підбере індивідуальну дієту, а також призначить комплекс фізичних вправ.

Загальні ж правила, за допомогою яких вдасться безболісно спекатися пивного живота, прості.

  • Харчуватися часто — 4–6 разів на день, вживаючи при цьому невеликі порції обсягом 250–300 г. У меню мають переважати свіжа рослинна їжа, кисломолочні продукти, нежирне м’ясо, риба, супи на овочевому бульйоні, каші, зварені на воді. Їжу рекомендується готувати щадним способом — на пару, в духовці, на грилі або легко відварювати.

Читайте також: Лікарі назвали 10 речей які не можна робити після прийому їжі

  • Виключити пізні вечірні та нічні перекуски. Вечеряти рекомендується пізніше, як по 3–4 години перед сном. На вечерю краще готувати страви, що легко перетравлюються, наприклад, овочеве рагу, запечене в духовці м’ясо птиці, рибу.
  • Вживати достатньо чистої води. Протягом дня корисно випивати 1,5–2 л води, можна мінеральною, але без газу. Вода допомагає налагодити обмін речовин, розігнати метаболізм, прискорити процес розщеплення жирових клітин.
  • Вставати з-за столу з легким відчуттям голоду. Зазвичай відчуття насичення, що посилається мозком, приходить через 15–20 хв після трапези. Тому рекомендується їсти повільно, ретельно пережовуючи. Таким чином вдасться з’їсти набагато менше, відчути справжню ситість і уникнути набору зайвої ваги.
  • Раз на тиждень проводити розвантажувальний день. Корисні монодієти, під час яких можна вживати домашній сир, гречану кашу, яблука, свіжі соки, овочі.
  • Назавжди відмовитись від страв, що сприяють набору зайвої ваги. Це жирне м’ясо, копченості, соління, солодощі, магазинні продукти, що містять удосталь хімічних добавок, барвників, підсилювачів смаку, солі.
  • І, звісно, важливо поступово звести щоденні вечірні посиденьки нанівець. Із цим у багатьох чоловіків виникають серйозні складнощі, тому що пиво, як і решта алкогольних напоїв, викликає залежність. Тому щоб не виникло психологічного та фізичного дискомфорту, важливо поступово скорочувати вживані порції. Дозволена кількість пива, що ніяк не впливає на стан здоров’я та зовнішність — до 1,5 л на день не частіше ніж 2–3 рази на тиждень.
Теги: здоров'я
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward