Лікар розповів, чому важливо їсти по годинах

event 06:10 Середа 24 Листопадаа 2021 Здоров'я

Генетик Олександр Коляда розповів, що в кожній клітині нашого організму “цокає годинник”.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар:Ні, не той, який “пора заміж”, і навіть не той, що відраховує прожиті роки. А той, котрий рахує час дня. Якось запустившись, у нас він іде все життя, іноді хронічно відстає, іноді поспішає. Але завжди налаштовується освітленням. В ідеалі від Сонця, насправді — від нього і всіляких гаджетів і ламп“, — розповідає Олександр Коляда.

Але генетик додав, що на хід цього годинника у клітинах також впливає і час вживання їжі.

Коментар: З одного боку клітинний годинник керує роботою всяких там рецепторів і транспортерів поживних речовин, з іншого — самі компоненти харчування теж рухають стрілки цього годинника“, — пояснює науковець.

Він пропонує уявити дві ситуації: перша — “ми їмо щодня за розкладом, у чітко визначений час”, і друга — “ми їмо все правильне, але коли завгодно”. 

Читайте також: Вчені розповіли, чому не можна спати з увімкненим світлом

Генетик розповідає, що у першій ситуації наші клітини звикають до регулярного надходження речовин, “і, мабуть, встигають підготувати свою машинерію до адекватного споживання та використання їжі”. У другому ж випадку “поживні речовини надходять до нас у довільний час, і тим самим і самі не потрапляють у відведені для них організмом харчові вікна, і циркадні годинники збивають”. Олександр Коляда говорить, що таке харчування є циркадним дизраптором, тобто негативно впливає на цикли у клітинах тіла, і навіть за адекватного раціону штовхає нас у бік ожиріння та діабету.

Якщо у мишки генетично поламаний або просто трохи приглушений клітинний годинник, то вона починає страждати від порушень обміну глюкози, ліпідів і в неї змінюється мікробіом, розповідає науковець.

Джерело

Останні новини
03.12.2021, П’ятниця
02.12.2021, Четвер
01.12.2021, Середа
30.11.2021, Вівторок
29.11.2021, Понеділок
28.11.2021, Неділя
27.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward