Користь зеленого чаю: від яких хвороб він може врятувати

event 15:16 Середа 03 Серпня 2022 Здоров'я

Попри те, що зелений чай робиться з тієї ж рослини, що і чорний, він містить більше антиоксидантів. Це пояснюється тим, що листя такого чаю не ферментується. Про це повідомляє GreenPost.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Наукові дослідження показують, що зелений чай при регулярному вживанні може захистити від деяких хронічних хвороб. Нижче – про дев’ять його основних властивостей.

Покращує психічне здоров’я. У зеленому чаї є теанін, який допомагає позбутися напруги, розслабитися та усунути тривожність від прийому кофеїну. При цьому, як стверджує журнал Pharmacognosy, теаніну у цьому різновиді чаю більше, ніж у чорному, білому, улуні.

Позитивно впливає на пам’ять. Цей ефект також викликаний теаніном. У 2014 році в рамках дослідження з’ясувалося, що при вживанні екстракту зеленого чаю у людей покращується робоча пам’ять (один із видів короткочасної пам’яті). Крім цього, у них краще працював мозок в цілому, була вищою продуктивність.

Захищає від нейродегенеративних захворювань. Деякі наукові роботи показують, що зелений чай може запобігти розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Фахівці вважають, що це пов’язано з великою кількістю антиоксидантів у його складі. Крім того, в 2022 році в журналі Frontiers in Nutrition було опубліковано дослідження, під час якого вивчався вплив зеленого чаю на 1545 літніх китайців. Виявилося, що у тих, хто пив чай, повільніше погіршувалися когнітивні функції.

Знижує холестерин. Метааналіз 31 наукової роботи, опублікований у Nutrition у 2020 році, продемонстрував, що при вживанні зеленого чаю у людини зменшується кількість загального холестерину та холестерину ліпопротеїнів низької щільності (тобто “поганого”).

Допомагає зменшити тиск. Це доводять результати метааналізу 2020 року. Особливо корисно пити зелений чай гіпертонікам і тим, хто найбільше схильний до розвитку хвороб серця. Пояснюється такий позитивний вплив великою кількістю антиоксидантів у цьому чаї.

Читайте також: Окупанти викрали найвідомішу баржу з кавунами

Знижує ризик інсульту. Згідно з даними, отриманими в ході дослідження 2020 року, чим більше людина випиває зеленого чаю, тим менше він схильний до інсульту.

Захищає кістки. У 2022 році було опубліковано дослідження, в рамках якого вивчалося здоров’я майже 6,5 тисяч мешканок Кореї після менопаузи. Виявилося, що ті, хто пив зелений чай тричі на день, були менше схильні до ймовірності втрати кісткової маси в стегнах і хребті.

Запобігає та контролює діабет. Йдеться про цукровий діабет другого типу. Стаття, опублікована в 2019 році в журналі Antioxidants, демонструє, що вживання чаю може стати відмінним засобом профілактики та лікування цукрового діабету другого типу. Пов’язано це з тим, що антиоксиданти, що входять до складу зеленого чаю, знижують резистентність до інсуліну.

Подовжує життя. Згідно з дослідженням 2020 року, опублікованим у “Європейському журналі профілактичної кардіології”, якщо пити чай тричі на тиждень або частіше, то ймовірність смерті від усіх причин, крім ішемічної хвороби серця, знижується. Крім того, ці учасники виявилися менш схильними до розвитку атеросклеротичних серцево-судинних захворювань.

Останні новини
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward