Як кинути пити: 10 перевірених кроків, щоб назавжди попрощатися з алкоголем

event 14:28 Вівторок 20 Грудня 2022 БЛОГ

Алкоголізм – це виснажлива залежність, яка може захопити все ваше життя, якщо ви не візьмете його під контроль. Якщо ви намагаєтеся кинути пити, знайте – ви не самотні. Мільйони людей по всьому світу ведуть ту ж боротьбу, і за наявності достатнього бажання та підтримки вони цю боротьбу виграють.

Хороша новина полягає в тому, що є кроки, які ви можете зробити, щоб кинути назавжди пити і повернути собі своє життя. Далі ми підготували для вас 10 перевірених кроків, які допоможуть вам назавжди розпрощатися з алкоголем.

Введення у відмову від алкоголю

Відмова від алкоголю – це процес припинення вживання алкоголю та подолання алкоголізму. Це важкий шлях, який вимагає прихильності та самовіддачі. Перший крок – визнати, що у вас є проблема з алкоголем і що вам необхідно взяти під контроль своє вживання. Це може бути важко зробити, але це необхідно.

Після того як ви прийняли тверде рішення кинути пити, наступні кроки можуть здатися трохи складними, але насправді при комплексному підході та впевненості у своїх силах все більш ніж реально!

Зміна повсякденних звичок

Алкоголь через деякий час настільки щільно впроваджується в наше життя, що ми вже не уявляємо жодних дій без нього.

Захотілося ввечері подивитися фільм? Обов’язково потрібно вийти в магазин за пивом та чіпсами. Перше побачення з тим, хто довго подобався? Похід у ресторан навряд чи обійдеться без келиха вина чи просеко. Сімейне гуляння? Там взагалі дуже рідко можна знайти на столі напої, які вміщатимуть у собі менше, ніж 30% спирту.

І так з усіма аспектами нашого життя. Якщо ви чітко вирішили, що хочете відмовитися від алкоголю, спробуйте замінити ці звички. Замість пива до перегляду фільму можна взяти комбучу (яка, до речі, на смак нагадує сидр і є дуже корисним напоєм для нашого організму). Вино чи шампанське у закладі відмінно заміниться безалкогольними коктейлями, а на сімейних гуляннях відповідайте ввічливо, але впевнено: “Я не п’ю”. Вміти говорити “Ні” – це дуже корисна і важлива навичка. Якщо ви хочете цьому навчитися, тут ви можете прочитати цілу статтю про те, як припинити пити алкоголь за компанію і що говорити в тих випадках, коли вас зазивають на вечірки. 

Таким чином ваш організм дуже швидко перебудується, і ви почуватиметеся набагато краще через те, що спиртне тепер не супроводжує вас постійно.

Визнання того, що у вас є проблема

Ще один важливий крок у відмові – визнати, що у вас є слабкість перед алкоголем. Поки ви не зрозумієте це в першу чергу для себе, вам, на жаль, нічого не допоможе: ні терапія у психолога, ні лікування, ні прості обмеження.

Так, ми згодні, що це може бути важко зробити, але це одна з головних частин одужання. Як тільки ви визнали, що у вас є проблема, ви вже пройшли 50% шляху. Далі ви можете звернутися за допомогою або відвідати групи підтримки. Наприклад, марафон “21 день без алкоголю” поєднує в собі одразу все це. Завдяки регулярним зустрічам з психотерапевтом, підтримкою від інших учасників, щоденним завданням та практикам всього за 3 тижні ваш організм повністю очиститься від етанолу, покращиться шкіра, зникне безсоння. І що найголовніше – ви не будете хотіти вживати алкоголь далі!

Розуміння того, чому ви п’єте

Зрозумівши, чому ви п’єте, ви можете розробити стратегії, які допоможуть вам кинути пити. Також важливо розпізнати будь-які глибинні емоційні проблеми, які можуть спричинити вашу проблему з алкоголем.

Можливо, ви собі відзначили, що алкоголь дарує вам позитивний настрій і позбавляє відчуття самотності.

Може, у звичайному житті ви завжди тримаєте свої емоції під контролем, носите маски, не показуєте своїх справжніх почуттів. А алкоголь допомагає вам позбутися всього цього, відчути себе справді таким, яким ви є насправді.

Так само, можливо, ви знаходитесь в такому середовищі, де НЕ пити вважається злочином. Вас оточують родичі, які постійно пропонують випити за вечерею, друзі, які щоп’ятниці зазивають у бар.

Насправді причин може бути безліч, тому необхідно визначити, що найбільше штовхає вас до того, що з’являється бажання випити.

Створення плану відмови від алкоголю

Коли ви визначилися з головними причинами, які провокують вас пити, настав час детальніше поговорити про план відмови від алкоголю.

Ваш план повинен включати стратегії щодо запобігання провокуючим факторам та потягу до вживання спиртного. Це може включати уникнення місць та людей, які викликають у вас бажання випити, та заміну алкоголю на більш здорові альтернативи. Також важливо встановити короткострокові та довгострокові цілі. Короткострокові цілі можуть включати зменшення кількості випитого та уникнення певних ситуацій. Довгострокові цілі можуть включати в себе у собі повну відмову від алкоголю.

Наприклад, ви можете поставити собі за мету: “Я хочу не пити 365 днів, за цей час змінити нелюбу роботу і навчитися тому, що мені дійсно подобається”.

Важливо встановити реалістичні очікування та бути терплячим до себе на час просування вперед. Не хвилюйтесь, якщо перші рази у вас не виходить і ви зриваєтеся. У цьому немає нічого ганебного, але головне після чергового зриву проаналізувати: що змусило вас знову потягтись до випивки? Які думки стали тригером?

Визначення своїх тригерів та потягу до алкоголю

Якщо ми вже заговорили про тригери, то давайте пройдемося ними докладніше.

Тригери та потяг до алкоголю – звичайне явище при відмові від алкоголю. Тригери – це певні ситуації, люди чи місця, які викликають у вас бажання випити. Тяга – це фізична та емоційна потреба в алкоголі. Важливо визначити свої тригери та потяг, щоб ви могли розробити стратегії, що дозволяють уникнути їх.

Наприклад, тригером може стати сварка з чоловіком/дружиною, або догана на роботі. Переживаючи стрес, може виникнути непереборне бажання терміново випити. Чим частіше трапляються тригери, тим швидше зростає потяг до алкоголю, зменшується толерантність щодо нього. Виходить замкнене коло, але з якого все ще є можливість вибратися.

Пошук здорових альтернатив та стратегії подолання залежності

Після того як ви визначили свої тригери та потяг, важливо знайти здорові альтернативи та стратегії подолання залежності. Це можуть бути такі заняття, як фізичні вправи, йога, медитація та ведення щоденника. Також важливо скласти список занять, якими ви можете зайнятися, коли вам захочеться випити. До цього списку повинні входити заняття, які вам подобаються і які допоможуть вам впоратися з потягом до алкоголю.

Раніше ми згадували, що у своєму плані ви повинні чітко прописати мету, яку хочете досягти за допомогою відмови від алкоголю. Це може стати ідеальною можливістю. Може, вас завжди цікавило програмування, але ви ніколи не наважувалися цим зайнятися? Зараз ідеальний час! До речі, у блозі марафону “21 день без алкоголю” ви можете прочитати історію Віктора, життя якого змінилося настільки, що він досі не може в це повірити.

Не відмовляйтеся від підтримки

Ще одним важливим кроком у відмові від алкоголю є підтримка від оточуючих. До неї входять люди, які можуть підтримати та підбадьорити вас на вашому шляху. Важливо встановити зв’язок з іншими людьми, які намагаються кинути пити. Це можуть бути друзі, члени сім’ї чи групи підтримки. Також важливо звертатися до професіоналів, таких як терапевти та консультанти з питань залежності.

Марафон “21 день без алкоголю” насамперед побудований так, щоб кожен учасник почував себе комфортно, безпечно та головне – відчував підтримку. Ми знаємо, що без неї буває досить тяжко, і кожному з нас хочеться, щоб у нас вірили.

Оцінка свого прогресу

У міру просування шляхом відмови від алкоголю важливо оцінювати свій прогрес. Це може включати відстеження тяги до алкоголю та тригерів, а також постановку короткострокових та довгострокових цілей.

Наприклад, ви можете завести блокнот, написати в ньому як короткострокові (не пити 5 днів, заощадити 5.000 за місяць, не ходити з друзями в бар), так і довгострокові цілі (поміняти роботу, пройти курси з розробки, відвезти сім’ю на море), та відзначати їх.

Візуалізація цього процесу допоможе вам наочно бачити, який відсоток шляху ви пройшли, що дасть вам можливість не розчаровуватись у собі, а навпаки – отримувати більше мотивації та йти далі.

Віра в себе та стійкість

Останній крок у відмові від алкоголю – це віра в себе та стійкість. Важливо вірити у свою здатність подолати алкоголізм. Це допоможе вам залишатися вмотивованим і дотримуватися наміченого курсу. Також важливо бути стійким та пам’ятати, що відмова від алкоголю – це тривалий процес. Ви можете зіткнутися з невдачами та труднощами, але важливо продовжувати і ніколи не здаватися.

Відмова від алкоголю – це складний шлях, але він можливий за наявності правильного плану та підтримки. Взяти під контроль своє пияцтво – це перший крок до того, щоб повернути собі своє життя. Дотримуючись цих 10 перевірених кроків, ви зможете кинути пити і назавжди розпрощатися з алкоголем.

Пам’ятайте, що ви маєте можливість взяти під контроль своє пияцтво і повернути собі своє життя. Вірте в себе і в свою здатність кинути пити, і ви досягнете успіху.

Автор:
Теги:
Останні новини
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward