Експерти назвали каву, яка впливає на артеріальний тиск

event 21:00 Субота 18 Березня 2023 Здоров'я

Кава напрочуд корисна для вашого здоров’я з усіх боків. Вона містить поліфеноли (потужні антиоксиданти, що запобігають хворобам в організмі). А також може покращити здоров’я нашого кишківника і навіть допомогти нам жити довше.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Але, попри те, що чашка ранкової кави може покращити загальний стан здоров’я, необхідно враховувати кілька застережень. Наприклад, вплив кави на кров’яний тиск, радить видання Storinka.

Тепер важливо зазначити, що потрібно турбуватися не лише про кількість кави на день, а й про споживання кофеїну загалом.

Дослідження

За даними дослідників клініки Майо (некомерційний американський академічний медичний центр, зосереджений на комплексній охороні здоров’я, освіті та дослідженнях), вживання кофеїну може спричинити короткочасне, але різке підвищення артеріального тиску.

Хоча причина, що пов’язує ці два явища, досі не ясна, деякі дослідники вважають, що кофеїн може блокувати гормон, який підтримує розширення артерій, що призводить до підвищення показників.

Якщо ваш кров’яний тиск підвищується на 5-10 пунктів через 30 хвилин після прийому кофеїну, вам потрібно скоротити вживання кави. Особливо, якщо ви страждаєте на високий кров’яний тиск.

В інших випадках споживання кофеїну не має довгострокового впливу на артеріальний тиск, що робить його вживання абсолютно безпечним. Дослідники дійшли висновку, що це, мабуть, пов’язане з індивідуальною переносимістю кофеїну.

Читайте також: Яка кава збільшує тривалість життя на 30%?

Вплив на тиск

Чашка кави об’ємом 220 г містить 100 міліграмів кофеїну. А денна норма кофеїну, що рекомендується, становить 400 міліграмів на день, тобто 790 г звичайної чорної кави.

Проте експерти попереджають, що пити більше цієї кількості не рекомендується через вплив на кров’яний тиск, а також через занепокоєння, безсоння та проблеми із травленням.

Якщо рівень вашого артеріального тиску, як правило, вищий за норму, краще поговорити з лікарем про споживання кофеїну і про те, чи пропонують вони обмежити щоденні чашки кави, чи не час перейти на каву без кофеїну.

Останні новини
18.03.2024, Понеділок
17.03.2024, Неділя
16.03.2024, Субота
15.03.2024, П’ятниця
14.03.2024, Четвер
13.03.2024, Середа
12.03.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward