Чим зняти Свербіж Шкіри в домашніх умовах: поради дерматолога

event 07:30 Неділя 30 Липня 2023 Здоров'я
sverbizh

Свербіння шкіри може бути досить неприємним і дратівливим симптомом. Однак перед тим, як ви вживатимете будь-які заходи для зняття свербежу, важливо з’ясувати причину його виникнення. Часто свербіж може бути результатом алергії, сухості шкіри, насічок, інфекції або іншого захворювання. Якщо свербіж супроводжується висипаннями, пухирцями, виразками або іншими незвичайними симптомами, краще звернутися до лікаря для точної діагностики та лікування.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Однак, якщо свербіж має помірний характер і немає явних ознак інфекції чи іншого серйозного захворювання, можна спробувати деякі засоби для полегшення стану в домашніх умовах.

Зволоження шкіри: 

Використовуйте зволожуючі креми або лосьйони, щоб зменшити сухість шкіри, яка часто спричиняє свербіж. Застосовуйте їх після прийому ванни або душу, коли шкіра ще трохи волога.

Уникайте подразників: 

Постарайтесь уникати контакту з речовинами, які можуть подразнювати шкіру, наприклад, агресивними миючими засобами, новими тканинами або косметикою з ароматами.

Охолоджуючі компреси: 

Нанесіть холодний компрес на засмаглу шкіру або зони свербіння. Це може допомогти зняти дискомфорт.

Застосування лосьйонів: 

Застосуйте лосьйон або крем з гамамелісом, ментолом або алое вера. Вони можуть допомогти заспокоїти свербіж і зменшити подразнення.

Ванни з вівсяною крупою: 

Вівсяна крупа має заспокійливі властивості для шкіри. Ви можете приготувати ванну з вівсяними відварами або використовувати спеціальні продукти з вівсяною крупою для купання.

Уникайте подразнюючих матеріалів: 

Зверніть увагу на те, чи не викликає свербіж певні речовини або матеріали, наприклад, синтетичні тканини чи миючі засоби.

Не розтирати шкіру: 

Намагайтесь не допускати розтирання або чіпати засмаглі місця, оскільки це може погіршити стан шкіри.

Читайте також: Чим підняти низький тиск: 9 ефективних способів

Якщо свербіж не зникає або погіршується, краще звернутися до лікаря. Іноді самолікування може загострити проблему, і професійна консультація може бути необхідною для з’ясування причин і призначення ефективного лікування.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward