Чхання, нежить та відсутність температури: лікарі розповіли про незвичні симптоми “Омікрону”

event 10:50 Четвер 20 Січня 2022 Здоров'я

На Буковині зафіксували 16 випадків інфікування штамом коронавірусу “Омікрон”. Він швидко поширюється та має симптоми, які нагадують звичайне ГРВІ. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це розповіла менеджерка з громадського здоров’я управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Надія Лабанда. 

Медикиня зазначала, що “Омікроном” все частіше хворіють 30-річні люди, тоді як “Дельтою” – пацієнти, віком від 38 років. 

За її даними, штам “Омікрон” передається в 4,2 раза швидше в порівнянні із “Дельтою”. 

Коментар: Найпоширеніші симптоми “Омікрону”: нежить, головний біль, втома, чхання, біль у горлі. До речі, відмінний від попередніх штамів симптом – чхання та захриплість голосу. А от температуру фіксують лише у чверті випадків. Втрата смаку і запаху – теж зустрічаються рідко. Тобто “Омікрон” дуже схожий на звичайне ГРВІ, – каже Надія Лабанда.

Лікарка зазначила, що попри те, що “Омікрон” схожий на застуду, цей штам коронавірусу є дуже небезпечним, оскільки він може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Надія Лабанда закликала усіх вакцинуватись, бо так можна перехворіти COVID-19 у легшій формі. 

Читайте також: Дерматологиня розповіла, що таке холодова алергія і чи потрібно її лікувати

Джерело

Автор:
Останні новини
03.06.2023, Субота
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward