Невдале застілля: у Львові лікарі врятували чоловіка з розривом стравоходу

event 17:22 Вівторок 21 Березня 2023 КУРЙОЗИ
ROZRYV STRAVOCHODU

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

До львівської лікарні св. Луки 49-річний львів’янин потрапив у критичному стані. Коли його привезла “швидка”, чоловік блював вже сім годин підряд.

Медики відділення невідкладної допомоги зробили пацієнту УЗД внутрішніх органів та рентген грудної клітини, проте причину нестерпного болю знайти не вдавалося. Чоловікові ставало лише гірше. На щастя, лікарям вдалося встановити правильний діагноз. Виявилося, що у нього розірвався стравохід. Науковою мовою це має назву “синдром Бурхаве”.

Також патологію називають “банкетний стравохід”. Все через те, що розрив стравоходу може статися внаслідок надмірної блювоти після застілля або вживання алкоголю.

Медики розповідають, що до 50% пацієнтів з таким діагнозом вдається врятувати протягом шести годин після виникнення раптового болю – основного симптому розриву. Далі – шанси на життя в таких хворих зменшуються. 

На щастя, ця історія для 49-річного львів’янина мала щасливий кінець.  Чоловік вчасно потрапив до спеціалістів та після обстеження його невідкладно прооперували. Дві години хірургам знадобилося, аби “полагодити” стравохід. Після чого у реанімації медики 26 днів виходжували пацієнта, щоб стабілізувати всі системи та функції його організму. На 27-ий день його перевили до палати відділення хірургії.

Нагадаємо, раніше ми писали, що було засуджено чоловіка, який канцелярським ножем ледь не зарізав свого знайомого.

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward