Відома IT компанія відмовила кандидату, бо він хотів у київському офісі розмовляти українською

event 11:44 Середа 19 Січня 2022 ПОДІЇ

Відома білоруська IT-компанія Andersen People, яка має офіси в України, відмовила українськомовним кандидатам на посаду через те, що їхня команда спілкується переважно російською. Про випадок дискримінації розповів кандидат на посаду у компанії Богдан Мельник. Омбудсменка Людмила Денісова наголошує, що це ㅡ дискримінація та порушення законодавства України.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Чоловік опублікував скриншот листування з рекрутером компанії, яка поцікавилася, чи говорить він російською та додала, що спілкування всередині команди відбувається переважно цією мовою.

Коментар:Виявляється, незалежно від свого професійного рівня, володіння англійською та інших навичок, я не можу працювати в компанії, яка має офіси в 6 містах України, виключно тому, що я розмовляю українською“, ㅡ пише Богдан Мельник.

На інцидент відреагувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона заявила, що у компанії порушили принцип недискримінації (що закріплено у Конституції України), а також вимоги закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Денісова повідомила, що звернулася до керівництва компанії в Україні з вимогою провести роз’яснювальну роботу з працівниками кадрової служби, вжити заходів для поновлення прав претендента на вакантну посаду та недопущення проявів дискримінації у майбутньому.

Співзасновник ІТ-компанії Олександр Орлов у Facebook вибачився та анонсував, що там провели додаткову оцінку всіх HR-процедур на відповідність вимогам законодавства кожної країни, де є офіси Andersen People.

При цьому, Орлов вказав у своєму дописі іншу людину ㅡ Дениса Водотійця. Як виявилося, той також отримав від компанії відмову через українську мову, про що розповів у Linkedin.

Орлов заявив, що дискримінація абсолютно неприйнятна у компанії і її не толеруватимуть. Втім, він додав, що всередині команд спілкуються “тими мовами, які комфортні для роботи в мультинаціональній команді”.

Джерело

Останні новини
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
13.05.2022, П’ятниця
12.05.2022, Четвер
11.05.2022, Середа
10.05.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward